Mısır, turist çekmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapıyor

Mısır Turizm Bakanlığı, Mısır’ı bir turizm merkezi haline getirmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre seyahat bloggerları ve uluslararası alandaki meslektaşları ile yapılan işbirliğinin, ülkeyi bir turizm merkezi haline getirmek için yeni bir yöntem olduğu belirtildi.

FENOMENLERE 10 GÜNLÜK TUR

Forbes dergisinde yer alan bir yazıya göre Instagram, yetişkinlerin seyahat yerlerine karar vermelerinde en etkili sosyal medya uygulaması olarak listelendi.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

What up everyone !! Hope your day is amazing !!!

Rory (@rorykramer)’in paylaştığı bir gönderi ()

Amerikalı seyahat bloggerı ve film yapımcısı Rory Kramer, kampanyada yer alan en ünlü sosyal medya fenomeni. Kramer, Mısırlı seyahat bloggerı ve fotoğrafçısı Ahmed Wahba ile Mısır’da 10 günlük bir tura katıldı.

Ünlü sosyal medya fenomeni çift Candela ve Ricardo’da Mısır’ı ziyaret etti ve piramitler ile Mersa Matruh’taki Almaza’yı da gezdiler.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

C A I R O 🇪🇬 we meet again!

Sarah Richard (@coffeethentravel)’in paylaştığı bir gönderi ()

Mısır’ı turizm merkezi haline getirmek için işbirliği içinde olan seyahat bloggerının tarihi alanlarda fotoğraf çekilmesine ve mesai saatleri dışında da alanları kullanmalarına izin veriliyor.

Arab News