BAE’de 7’den 70’e herkese hitap eden Al Ayn Kültür Programı

Abu Dabi Kültür ve Turizm Dairesi, Eylül ayında Kattara Sanat Merkezi ve el-Muvaiji Sarayı’ndaki Al Ayn Kültür Programı kapsamında bir dizi kültürel etkinlik ve atölye çalışmaları düzenledi.

Kattara Sanat Merkezi, toplumu ilgilendiren konularda bir dizi farklı tartışma oturumu sunan Mikrofon programı da dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi.

HER YAŞA HİTAP EDEN ETKİNLİKLER

Merkezin etkinliklerinde çömlekçilik ve oymacılık gibi ailenin tüm üyelerine uygun etkileşimli atölye çalışmalarını içeren “Aile Günü” etkinliği ön plana çıkan etkinlikler arasındaydı. Düzenlenen “Yolculuk” programı kapsamında ülkedeki kültürel mirası tanıtan müzeler gezildi ve Al Ayn Müzesi’nde yer alan tarihi demir çağına dayanan ve Bida bint Suud bölgesinde bulunan eski seramik sürahi incelendi.

Öte yandan, el-Muvaiji Sarayı’nda 17 Eylül’de düzenlenen atölye çalışması da dahil olmak üzere eylül ayı boyunca bir dizi kültürel atölye çalışmaları yapıldı. Ayrıca 28 Eylül’de “Yirminci Yüzyılın Şahsiyetleri” başlıklı bir sunum yapıldı. 14 Eylül Cumartesi günü düzenlenen “Tarihe Bir Bakış” başlıklı program kapsamında fotoğrafçılık alanında ödüllü uzmanlar tarafından düzenlenen atölye çalışmaları yapıldı ve BAE’nin tarihinin korunmasına yardımcı olan fotoğrafçılığın önemi üzerinde duruldu.

WAM