Dubai’de, 5 gün boyunca Suudi Milli günü kutlamaları yapılacak

Visitdubai.com’da yer alan açıklamaya göre Suudi Arabistan’ın 89. Milli günü vesilesiyle Dubai genelinde özel etkinlikler düzenlenecek.

Arap körfezinin hemen arkasında yer alan Jumeirah Sahil Konutlarındaki The Beach ve Palm Jumeirah’ta bulunan The Pointe’dan havai fişek gösterileri yapılacak.

Festival City Alışveriş Merkezinde, Imagine, 19 – 23 Eylül tarihleri arasında ateş, lazer ve ışık gösterileri ile geleneksel Suudi Arabistan melodilerini ve renklerinin yer alacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Suudi Arabistan vesilesi ile bir dizi konser de düzenlenecek. Balqees Fathi, 19 Eylül’de City Walk’ta, Shamma Hamdan ise La Mer’de 20 Eylül’de sahne alacak.

Dünyanın en uzun yapısı olan Burj Halife, 23 Eylül’de Suudi Arabistan bayrağının renkleri ile süslenecek, Dubai Fıskiyesi’nde özel bir Suudi Arabistan marşı gösterisi sergilenecek.

Dubai Alışveriş Merkezi’nde çok sayıda Suudi Arabistan müzik grubu performans sergilerken Suudi Arabistan vatandaşları da AVM’deki mağazalarda özel indirime sahip olacaklar.

Suudi Arabistan Milli günü gösterilerini izlemek için Dubai’ye gelen konuklara, oteller özel teklifler sunuyor.

Khaleej Times