Versan Projesi çalışmaları devam ediyor

Dubai’deki emlak geliştirme ve yönetim şirketi olan Wasl Asset Management Group, Expo 2020 Fuarı’ndan önce tamamlanması planlanan Versan projesinin inşaat çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Proje, 3 bin 380 ortak oda, 360 stüdyo ve 2,14 milyon metrekarelik bir alana yayılmış tek odadan oluşan 126 daire dahil olmak üzere, 3 bin 866 ünite birimi sağlamak için entegre bir kompleks şeklinde tasarlanan 35 binadan oluşuyor.

Wasl Asset Management Group CEO’su Hişam Abdullah el-Kasım yaptığı açıklamada, “Versan projesinin hedefleri, Dubai’yi yaşamak, ziyaret etmek ve çalışmak için dünyanın en iyi şehri yapma vizyonumuzla uyumlu ve bu hedeflere ulaşmak için kilit bir rol oynamaktan gurur duyuyoruz.  Expo 2020 döneminde, özellikle Dubai, etkinlik sırasında ve sonrasında yaklaşık 25 milyon ziyaretçi almaya ve bu çok sayıda insana hizmet vermeye hazırlanırken, konaklama sektörünü destekleyecek ve çalışanlarına en iyi performansı sağlamak için barınma imkanı sunacak” dedi.

Proje şu ana kadar inşaat çalışmalarının yüzde 60’ını, altyapı işlerinin ise yüzde 95’ini tamamladı ve mekanik, elektrik ve sıhhi tesisatlarda çalışmalar devam ediyor.

Tüm projenin, 2020’nin ikinci çeyreğinde, Expo 2020 etkinliklerinden önce tamamlanması bekleniyor.

WAM