Umut Vakfı başlattığı gönüllülük kampanyasıyla kanserli çocuklara umut oluyor

Umut Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Devlet Başkanı Müsteşarı Şeyh Doktor Sultan bin Halife Al Nehyan ve vakfın Onursal Başkanı Şeyha bint Seyf bin Muhammed Al Nehyan’ın direktifleri doğrultusunda, “Kanser Çocukluk Hayallerini ve Umudu Çalıyor” başlıklı 30 günlük bir farkındalık kampanyası başlattı.

Umut Vakfı Müdürü Hani ez-Zübeydi, “Kanser hastası çocukların isteklerini yerine getirerek onlara ve ailelerine ihtiyaç duydukları gücü ve umudu sağlamak için çabalıyoruz” dedi.

Sözlerinin devamında, kampanyanın eylül ayı boyunca devam edeceğini, sosyal medya hesaplarında kampanya ile ilgili farkındalık mesajları paylaştıklarını ve kanser hastası çocukların yaşadıkları psikolojik ve bedensel zorluklara dikkat çektiklerini vurguladı.

Kampanya aynı zamanda yaşamları tehdit altında olan kanserli çocukların isteklerini gerçekleştirmeye katkıda bulunacak fonları toplamak için kısa mesajlar içeriyor.

Vakıf, çocuklarda kanserle ilgili kötü hisleri ve kanserin etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor ve onların yerine kanserin çocuklardan çaldığı umut, mutluluk ve güç duygularını onlara tekrar kazandırmaya çalışıyor.

WAM