BAE’de okullar ahlak eğitimi için oyun planı test ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri’ nde okullar, öğrencilere ülkenin ahlak eğitim planını öğretmek için oyun denemesi yapıyor.

Okullar, ders kitaplarından ve geleneksel öğretimden uzaklaşmayı amaçlayan program, öğrencilerin katılımını ve öğrenme çıktılarını artırmaya çalışmak için BAE’deki altı okulda oyun kullanımını test etti.

Okullar, sanal oyunlar, haritalar ve sınavlar kullanmaktan sıkılmış olan öğrencilere ilham vererek öğretmek için oyunları kullanmak, BAE’de giderek artan bir eğilim.

Abu Dabi Veliaht Prensi Mahkemesi’nde bulunan eğitim işleri ofisi başkanı ve programın öncüsü Muhammed al Nuaimi, “Ahlaki eğitim programımızda öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getirmek için modern teknolojinin yenilikçi kullanım potansiyelini araştırmakla, aynı zamanda öğrencilerin ilgisini çekmek ve anlamalarını kuvvetlendirmek ile ilgileniyoruz. Oyunlaştırmanın, programımıza öğrencilerin katılımını arttırmada nasıl yardımcı olduğunu görmek bizim için ilginçti” ifadelerini kullandı.

Okulların dörtte biri kadarı Mart ayında yayınlanan bir raporda, hükümetin beklentisini karşılamadığını açıklanmıştı.

Yayınlanan rapora göre, öğretmenlerin derslerde öğrencilerin ilgisini çekememesi ve ders planlamanın eksikliği nedeniyle okulların yüzde 23’ü beklentilerin altında kalıyor.

Rapor, okulların yüzde 77’si ise ahlaki eğitim beklentisini karşıladığı ve çok sayıda öğretmenin ders planı hazırlamakta ve öğrencilerin ilgisini çekmekte zorlandığını belirtti.

Eğitim işleri ofisi Arc Skills ile birlikte, ülke genelindeki altı okulda 7.sınıf öğrencisi 400 okulda faaliyet geçirilmesi için üç aylık bir pilot oyun programı geliştirdi.

Planın üç aylık denemesi için seçilen okullar arasında Özel Avalon Heights World, Gems Westminster, Özel Abu Dabi Uluslararası, Özel Dar Al Marefa, Atika Bint Abdel Muttalib Kız Okulu ve Umm Suqeim Model Kız okulu yer alıyor.

Şarka Gems Westminster Okulu Müdür Yardımcısı Andrew Wilson, “ aslına bakarsanız, bu konu ve öğrencilerin beğeneceği bir şekilde yapılması önemli” diye konuştu.

Özel Avalon Heights World Okulu akademi müdürü Kishor Pillai, öğrencilerin teknoloji aracılığıyla öğrenmek istediklerini belirtti.

Ahlak eğitimi programı 2017 yılında, hoşgörü değerlerini, toplum ruhu ve BAE kültürü ve anlayışıyla beraber öğrencilerin merhametini geliştirme amacıyla başlatıldı.

The National