Dubai Finans Merkezi, En İyi Finansal İnovasyon Laboratuvarı ödülü’nü kazandı

Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nin (DIFC) Fintech Hive Programı, Dubai’deki bir törenle “Global Finance” dergisi tarafından En İyi Finansal İnovasyon Laboratuvarı ödülünü kazandı.

Merkez, yeni başlayanlar ve finansal teknoloji şirketlerine işbirlikçi bir ortam yaratma çabalarından dolayı ödüle layık görüldü. Şirketlerin Dubai 2021 Projesi’ni  ve DIFC’nin 2024 yılına kadar büyüklüğünü üçe katlama stratejisini gerçekleştirme çabaları doğrultusunda finansal hizmetlerde, yenilikçi konseptler ortaya koymalarına katkıda bulundu.

DIFC’nin Fintech Hive programının ilk 25 finansal inovasyon laboratuvarında yer alması, dünyanın önde gelen iş merkezlerinden biri olarak küresel konumunu güçlendirmekte.

Dubai, Financial Times’ın FDI Piyasalar Endeksi’ne göre finansal teknoloji ve ekonomik potansiyel açısından dünyanın en büyük yedinci şehri olarak sıralandı ve aynı şekilde İngiltere merkezli Financial Times’ın bir parçası olan “The Banker” dergisine göre, dünyanın en büyük 10 finansal teknoloji merkezinden biri olarak yer aldı.

Alroeya