Dubai yüzde 100 çevreye duyarlı bir rock konseri düzenliyor

Dubai, 15 Kasım’da sıfır karbon ayak izi ile yüzde 100 çevresel olarak sürdürülebilir ilk rock konserine ev sahipliği yapacak.

Rock the World/Save the Planet( Dünyayı rock yapın / Gezegeni kurtarın) Neutral Fuels tarafından oluşturuldu ve insanların karbonsuz bir dünyayı nasıl yaratabileceğimizi anlamalarına yardımcı olma  planının bir parçası. Konser Dubai Duty Free Tenis Stadyumu’nda yer alacak. Neutral Fuels kurucusu ve CEO’su Karl W Feilder, Rock the World/Save the Planet’in 6 bin kişinin iklim değişikliğine katkıda bulunmadan harika bir konserin tadını çıkarmayı göstereceğini söyledi.

Dubai’ye gelen Müzik grupların uçuşları gibi kaçınılmaz karbon emisyonlarını etkisiz hale getirmek için Neutral Fuels, One Tree Planted ile ortaklık kuruyor. W Feilder etkinlik adına harcanan tüm önlenemez karbonlar, her birini emmek için ağaç dikmek suretiyle doğru bir şekilde ölçülecek ve dengelenecek dedi.

Neutral Fuels, etkinlikten tüm plastiği toplayarak giyim ve aksesuar üretmek ve sürdürülebilir ipliğe dönüştürmek için DGrade ile ortaklık kurduğunu belirtti.

Rock the World/Save the Planet müzik grupları arasında Manila, Filipinler’den ödüllü pop rock grubu Cueshé, Rage Against the Machine ve Metallica’nın benzeri bir hard rock grubu Razorback, Cebu City, Filipinler’den Urbandub ve baş şarkıcı olarak Feilder’ı içeren Dubai rock grubu Sandstörm yer alıyor.

Neredeyse on yıl önce, Neutral Fuels, otomobil, kamyon, otobüs ve jeneratörlerde kullanım için yüzde 100 saf, Avrupa’ya uygun sıfır biyoyakıtın ilk öncüsü olduğunu söyledi.

Arabian Business