Orta Doğu Markaları’nın arkasındaki güçlü kadınlar

ABD iş dergisi Forbes, ilk defa Orta Doğu Markaları Arkasındaki Güçlü Kadınlar listesini yayınladı.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Arap kadınların başarılı olduklarını ve etraflarındaki engelleri kırdıklarını ve kendi alanlarında lider konuma yükseldiklerini gördük. Güzellikten modaya, teknolojiye Orta Doğulu kadınlar durma belirtileri göstermiyorlar.

Derginin Orta Doğu Markalarının Arkasındaki ilk listesi, dördü Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşı olan 60 kadından oluşuyor.

İşte BAE’yi temsil eden dört kadın:

AHLAM ALSHAMSİ

Sıra: 3

BAE’li şarkıcı, Orta Doğu’daki en yetenekli sanatçılardan biri olarak kabul ediliyor. Etkileyici kariyeri boyunca 13 albüm çıkardı. Sadece bu değil, art arda dört dönem boyunca American Idol’un Orta Doğu versiyonu Arab Idol’da bir jürilik yaptı. Şimdi de The Voice’un koçluk kadrosuna katıldı.

MADİYAH AL SHARGİ

Sıra: 45

Füceyre Hakimi’nin kızı, moda dünyasında BAE’yi temsil etme çalışmalarına başladı. Prestijli Fransız moda okulu Esmod’da okuyan tasarımcı, kadınsı silüetleriyle ve dokuların yan yana getirilmesiyle ünlü. 2012’de kendi adını taşıyan markasını çıkardığından beri, tasarımcı kreasyonlarını bağışlayan birkaç çok ünlü kişilerden biri oldu. Madiyah tasarımlarını giyen Lorde’den, Khloe Kardashian’a kadar birçok ünlü bulunuyor. Yıldız müşteri listesinin daha da genişlemesini bekliyoruz.

NAYLA AL KHAJA

Sıra: 48

Yönetmen ve senarist, ekrandaki ödüllü çalışmasıyla BAE’yi ön plana çıkarıyor. BAE’nin ilk kadın yapımcısı olarak ilan edilen Three ve Malal yıldızı, aynı zamanda Dubai merkezli yapım şirketi D-Seven Motion Pictures’ın (Gucci, Nike ve Mercedes-Benz gibi markalarla çalışıyor) kurucusu. Al Khaja aynı zamanda Dubai’nin ilk film kulübü The Scene Club’un arkasındaki beyin olarak biliniyor.

HİND AL MULLA

Sıra: 57

10 yaşında yemek yapmaya başladıktan sonra Hind Habib Al Mulla, çocukluk hobisini 2011 yılında Home Bakery’yi kurarak bir kariyere dönüştürdü. Al Mulla ‘Profesyonel bir pişirme tecrübem ya da yemek pişirme deneyimim yoktu. Yerel bir işletme olmak, yer bulmak zordu. İnsanlar, yerlileri beceriksiz görünüyorlar ve ben çok geri çevrildim ama bu beni durdurmadı’ ifadeleri ile bu işin bir tutku olduğunu ifade ediyor.

Emirates Woman