Dubai Polisi ailesi hapse giren çocuğu evlatlık aldı

Dubai Emniyet Genel Müdürlüğü stratejik ortaklarla işbirliği yaparak, ebeveyni mali davadan dolayı hapsedilen Asyalı bir çocuğun, ailesi hapisten çıkana kadar tedavi, barınma ve eğitim ihtiyaçlarını üstlendi.

Nayef Polis Merkezi Müdürü Tarık Muhammed Nur Tehlek, dört yaşındaki çocuğun annesinin Dubai’deki kadın hapishanesinde yattığını ve ardından babasının da maddi nedenlerden dolayı hapis cezası aldığını söyledi ve akrabalarının yokluğunda çocuğun bakımı ile ilgili makamlarla koordinasyon içinde Dubai polisinin ilgilendiğini ifade etti.

Tehlek, ebeveyninin yaşadığı maddi sorunlardan dolayı çocuğun bazı evraklarının eksik olduğunu, cilt hastalığından dolayı acil tedaviye ihtiyaç duyduğunu ayrıca çocuğun kekeme olduğunu pasaport çıkarmak için derhal iletişim merkezini, elçilikleri ve ilgili makamları koordine ettiklerini belirtti. Ekibin ayrıca, tamamen iyileşinceye kadar iki hafta boyunca orada kalmak zorunda kalan çocuğa tedavi sağlamak için Latifa Hastanesi ile temasa geçtiğini ve daha sonra kadınların ve çocukların bakımıyla ilgilenen Dubai Hayır Derneği tarafından eğitimi ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi için gerekli işlemlerin yapıldığını ve periyodik olarak annesini ziyaret etmesinin sağlandığını belirtti.

Sözlerinin devamında, çocuğun annesinin, hapisten tahliye edildikten sonra onu aldığını ve kendisine bakma sözü verdiğini ve ana vatanına geri döndüğünü, çocuğun babasının da hapishaneden çıkıp kendisini ve ailesini iyi bir yaşam sürdürebilmesi için yeni bir iş aldığını söyledi.

Ayrıca, çocuğun anne ve babasının cezaları bittikten ve çocuğu aldıktan sonra, çocuklarına yönelik sundukları insani yardımlardan dolayı teşekkür etmek için Dubai polisine geldiklerini, ücretsiz tedavi, eğitim ve hukuk hizmetlerine ilk kez şahit olduklarını vurgulayarak, tek çocuklarına iyi bir yaşam sağlayacaklarını söylediklerini belirtti.

Alroeya