Forbes’ın Orta Doğu Markalarının Arkasındaki Kadınlar Listesi’ndeki beş Suudi Arabistanlı kadın

ABD iş dergisi Forbes, ilk defa Orta Doğu Markaları Arkasındaki Güçlü Kadınlar listesini yayınladı. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Arap Kadınların başarılı olduklarını ve etraflarındaki engelleri kırdıklarını ve kendi alanlarında lider konuma yükseldiklerini gördük. Güzellikten modaya, teknolojiye, Ortadoğulu kadınlar  durma belirtileri göstermiyorlar.

Derginin Orta Doğu Markalarının Arkasındaki Kadınlar listesi, beşi Suudi Arabistanlı 60 kadından oluşuyor. Suudi Arabistan’ı temsil eden beş kadın:

DANA AL ALAMİ

Sıra: 29

Mücevher tasarımcısı 2008 yılında markasını Dana Al alami Mücevher’i piyasaya sürdü ve seçkin nadir ve eşsiz değerli mücevher koleksiyonu Dubai’deki özel bir müzayedede 100 milyon dolar değerinde satıldı. Ayrıca Cidde Odasının yönetim kurulu üyesi olmak üzere birçok komitenin üyesidir.

RAZAN ALAZZOUNİ

Sıra: 34

Kadınsı ve zarif detaylara sahip Razan’ın tasarımları, güzel sanatlar geçmişini, markanın iki yıllık geçmişine inanan bir incelikle müşterileri ile buluşuyor. Tasarımları ve eserleri, Suudi Arabistanlı tasarımcısı moda dünyasının üst sıralarına koymaya yardımcı oluyor; Emma Roberts, Elizabeth Banks ve Maisie Williams gibi yıldızlar da Razan Alazzouni tasarımlarını giyenler arasındaki yerlerini alıyor.

HONAYDA SERAFİ

Sıra: 47

Honayda, kendi alanında Suudi Arabistan’ı temsil eden başka bir Suudi Arabistanlı moda tasarımcısı. 2017 yılında kendi adını taşıyan markası mütevazı ve zarif tasarımlar üretti. Tasarımcı, son iki yılda, Priyanka Chopra ve Lupita Nyong’o gibi birkaç büyük isimle çalıştı.

 FATİMA BATOOK

Sıra: 50

Fatima, bir Suudi Arabistanlı spor eğitmeni ve butik fitness stüdyosunun Studio Fifty Five ve Suudi Arabistan’ın ilk spor giyim markası TIMA’nın kurucusu. Dünya Spinning ve Spor Kondisyonman Konferansı (WSSC) da dahil olmak üzere uluslararası etkinliklerde yer aldı. Yıldız seviye 3 Spinnig eğitmeni, kişisel bir eğitmen, Yogafit eğitmeni, TRX eğitmeni ve Orta Doğu’daki ilk Piloxing eğitmenidir.

SHAHD & NAEEMA AL SHEHAİL SHAHD

 

Sıra: 58

Shahd ve halası Naeema AlShehail, Suudi Arabistan moda markası Abadia’nın arkasındaki yaratıcı güç. Yaratıcı yönü altında, nesiller boyunca nihai ürünlerle ortaya çıkan nakış, dokuma ve boncuk parçalarını oluşturan  kuşaktan kuşağa geçen geleneksel teknikleri kullanan 40’ın üzerinde kadın esnaf ile çalışıyorlar. Kraliçe Rania daha önce tasarımlarını giyenler arasında yer alıyor.

Emirates Woman