Arap mücevher markalarının ardındaki kadın tasarımcılar

Amerikan ticaret dergisi Forbes’un yaptığı ilk Orta Doğu’daki Markaların Ardındaki Kadınlar listesi yayınlandı.

Derginin yaptığı liste farklı alanlardan gelen 60 kadından oluşuyor. Listede sınırları zorlayan 11 Arap mücevher tasarımcısı bulunuyor.

Azza Fahmy Jewellery

Sıra: 5

Mısır’daki en ikonik mücevher isimlerinden biri olan Fahmy, kültürel yazıtları ve karmaşık işçiliği birleştirerek Mısır tarihini öven parçalar ortaya çıkarıyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Earth tones, neutral hues, and a glimmer of summer sun all tied together with our unique pieces.

Azza Fahmy Jewellery (@azzafahmy)’in paylaştığı bir gönderi ()

Dima Rashed

Sıra: 9

Yaklaşık 15 yıllık bir iş tecrübesi olan Dima Rashid’in adaşı mücevher hattı Dima Jewellery, sektörde kendisine bir isim oluşturdu. Markanın hayranları arasında Mena Shalaby ve Mona Zaki gibi Mısırlı film yıldızları ile Oprah ve Gigi Hadid gibi Hollywood ünlüleri de var.

 

Noura Sakkijha

Sıra: 10

Toronto merkezli mücevher markası 2015 yılında Ürdünlü çift Noura Sakkijha ve Maj Masad tarafından kuruldu. Yüzde 80’den fazla kadından oluşan bir kadro ile Mejuri, kadınlar için çalışan ve kadınlar tarafından yönetilen bir şirket.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

@emmaleger knows a thing or two about that Croissant Dôme Life 🥐

Mejuri (@mejuri)’in paylaştığı bir gönderi ()

Dana AL Alami

Sıra: 29

Kuyumculuk tasarımcısı Dana AL Alami 2008 yılında Dana Alalami Kuyumculuk markasını tanıttı ve özel seçilen nadir ve eşsiz değerli mücevher koleksiyonu, Dubai’deki özel bir açık artırmada 100 milyon dolar elde etti.

 

Noor Fares

Sıra: 35

Lübnanlı tasarımcı antik sembolizm ve çağdaş tarzı birleştiren, eğlenceli ve renkli mücevher desenleri ile biliniyor. Bir gezgin olarak Noor, tasarımlarında dünyayı dolaşırken yaptığı keşifleri kullanıyor.

 

Nada Ghazal

Sıra: 38

Bu Lübnan markası Miley Cyrus’un favori mücevher markası. Nada Ghazal tarafından kurulan Nada G, ince mücevher parçaları yaratıyor.

 

Tarfa Itani

Sıra: 39

Lübnanlı mücevher markası Falamank By Tarfa Itani, zengin oryantal mirasını geleneksel el işçiliğiyle eşleştirerek özgün ve el yapımı kaliteli çağdaş mücevher parçaları üretiyor. Beyrut merkezli mücevher tasarım evi, dünya genelinde kadınlar tarafından giyilen koleksiyonlar ve özel parçalar üretiyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

My Dream is to Fly! #falamank #falamankbytarfaitani

falamankbytarfaitani (@falamankbytarfaitani)’in paylaştığı bir gönderi ()

Nadine Kanso

Sıra: 40

Nadine Kanso’nun Dubai merkezli markası Bil Arabi, modern tasarımlarında Arapça geometrik motifler sunuyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

❤️ | #حب_بلعربي #bilarabioriginal #bilarabilove #nadinekanso #finejewelry #madeintheuae #bilarabi

Bil Arabi by Nadine Kanso (@bilarabi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Azza Al Hujairi

Sıra: 41

Bahreynli tasarımcı olan Azza Al-Hujairi çocukluğundan beri, ülkesinin tarihini yaşatmaya çalışıyor. Azza, Bahreyn’in altın ve doğal incileriyle adasının büyüsünü koruduğunu dile getirdi.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Since we’re on the topic.. some more pearls for you.. natural pearl ofcourse..

Azza Showroom (@azzashowroom)’in paylaştığı bir gönderi ()

Jude Benhalim

Sıra: 46

2011 yılında kurulan Jude Benhalim, sert ama feminen, klasik ama cesur, sinirli ama zarif bir kadına hitap eden yüksek kaliteli bir mücevher markası. Ürdünlü marka, gelenek ve modernlik stillerinin bir karışımını yansıtıyor.

 

Donna Hourani

Sıra: 52

Lübnanlı mücevher tasarımcısı ve influencer Dana Hourani’nin kardeşi Donna Hourani, hayatınızın her günü giymek istediğiniz parçaları üretiyor. Her koleksiyon farklı bir ilhamdan geliyor. Bu ilham bir efsane, bir yer, bir kişi bazen de doğa olabilir.

 

Emirates Woman