Kral Selman, ülkesinin Aramco saldırısının etkileriyle başa çıkma gücünü yineledi

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Cidde’deki Selam Sarayı’nda Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile bir araya geldi.

Bahreyn Kralı, bölgenin güvenlik ve istikrarının yanı sıra küresel enerji kaynaklarına yönelik tehlikeyi gözer önüne seren Saudi Aramco’ya ait petrol tesislerine düzenlenen sabotajı kınadıklarını dile getirdi. Bahreyn’in Suudi Arabistan’ın yanında olduğunu vurguladı.

Kral Hamad, Bahreyn’in güvenlik, istikrar ve toprak bütünlüğünü korumak için alınan tüm önlemlerde Suudi Arabistan’a destek verdiğinin altını çizdi.

Kral Selman da dost ve kardeş Bahreyn ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkinin gücünü yansıtan içten kardeşlik duyguları için Bahreyn Kralı’na teşekkürlerini sundu.

Suudi Arabistan Kralı, ülkenin küresel enerji arzının istikrarını hedef alarak korkakça düzenlenen bu sabotajın etkileriyle başa çıkma gücünü bir kez daha vurguladı.

Görüşmede çeşitli gelişmelerin yanı sıra bölgenin karşı karşıya kaldığı zorluklar ile güvenlik ve istikrarı artırmanın yolları ele alındı.

Mekke Valisi Prens Halid el-Faysal bin Abdulaziz, Devlet Bakanı ve Kral Selman’ın Danışmanı Prens Dr. Mansur bin Muteb bin Abdulaziz, Ulusal Güvenlik Danışmanı Dr. Musaid bin Muhammed el-Ayban ve Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan’ın katıldığı görüşmede Bahreyn’den üst düzey yetkili isimler de yer aldı.

Şarkul Avsat