Suudi Arabistan, BM Genel Merkezi’nde Yemen Programı için sergi açtı

Suudi Arabistan’ın başlattığı “Yemen’in Geliştirilmesi ve Yeniden Yapılandırılması Programı” için, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun (BM) düzenlediği 74. oturumdan sonra Program Danışmanı Muhammed Al Cabir başkanlığında bir sergi düzenlendi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yemen’in Geliştirilmesi ve Yeniden Yapılandırılması Programı’nın, New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde bir sergi düzenlemesinin hedefi, programı tanıtmak ve Yemen’deki uygulamaları hakkında bilgi vermek oldu.

Programdan bir heyet, Yemen’deki kalkınma ve yeniden yapılanma projeleri hakkında ziyaretçilere, birçok siyasi ve diplomatik şahsiyete ve uluslararası misyon temsilcileri ile bir dizi televizyon kanalına ve medyaya sunum yaptı.

Sanal Gerçeklik Teknolojisi

Sergi, sağlık, eğitim, elektrik ve enerji sektörü, tarım ve balıkçılık sektörü, su ve baraj sektörü, limanlar, havalimanları ve yol sektörü ve hükümet binaları olmak üzere Yemen’deki yedi hayati sektörü destekleyen projeleri görsel ve canlı materyaller sunan sanal gerçeklik teknolojisini (VR) kullanarak gösterdi.

Sergi aynı zamanda, “Yemen’in İmarı” projesinden videolar sundu, eğitim sektöründeki projelerden yararlanan çocukların fotoğraflarının yanı sıra, Yemen vatandaşlarının geçim durumu üzerinde olumlu etkisi olan program geliştirme projelerinin tüm yaş gruplarındaki yararlanıcıların fotoğrafları sergilendi

Program heyeti, delegasyon tarafından sergiye katılan tüm ziyaretçilere çeşitli dillerde sunulan kapsamlı bir sözlü açıklama ile birlikte, programla ilgili süreli yayınların yanı sıra çeşitli kitapçıklar dağıttı.

 Al Arabiya