Mekke okullarında Çocuk Destek Hattı kampanyası başladı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Departmanı tarafından Mekke bölgesindeki Eğitim Genel Müdürlüğü, cumartesi günü Çocuk Destek Hattı kampanyasını başlattı. Kampanya bir hafta sürecek ve bin 538 okula ulaşmayı hedefliyor.

Kampanya erkek ve kız öğrenciler arasında 116111 numaralı hat hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve hat belirli kontroller arasında gizlilik konusunda öneriler ve destek sunuyor.

Kampanya ayrıca öğretmenlere ve yöneticilere, Çocuk Destek Hattı’nın sadece şiddete maruz kalan çocuklara değil, yeteneklerine ve yaşlarına göre tüm çocuklara düzenlendiğini belirtilmesinin önemini bildiriyor.

Çocuk Destek Hattı projesi, Suudi Arabistan Ulusal Aile Güvenliği Programı’nın (NFSP) önde gelen projelerinden biri. Suudi Arabistan liderliğinin her alanda aileleri ve çocukları ilgilendiren konulara verdiği önemi yansıtıyor.

Mekke bölgesindeki Eğitim Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Birimi tarafından düzenlenen eğitim programları da cumartesi günü başladı. Programlar, eğitim bölümü ile işbirliği içinde çeşitli alanlarda yöneticilere eğitim vermektedir.

Arab News