2019 Uluslararası Kahve Günü: Dubai’de ücretsiz kahve bulabileceğiniz yerler

Dubai’de 2019 Uluslararası kahve günü 1 Ekim’de başlıyor ve şehirde sizlere ücretsiz kahve sunan birçok mekân bulunuyor. Liste yer alan favori kafenizi seçin ve ücretsiz kahvelerinizin tadını çıkarın.

London Dairy Bistro

Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) yeni bir London Dairy Bistro var ve hem açılışını hem de kahve gününü kutlamak için bir haftalık ücretsiz kahve ile kutluyoruz. Marble Walk bölgesinde, 5 Ekim Cumartesi ile 08:00 – 16:00 saatleri arasında Bistro, ücretsiz espresso bazlı kahveler ve özel buzlu kahvelerle dolu bir kahve arabası üç tekerlekli bisikletiyle kahve severleri bekliyor. Gezerek ücretsiz kahvenizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz, 5 Ekim Cumartesi gününe kadar, saat 08.00-16.00 arası, Gate Precinct Building 4, Podium Level, DIFC, www.londondairycafe.com/ , Telefon Numarası: 04 359 7334

 

Nespresso

Kahve teknolojisinde her gün yeni şeyin test edilmiyor ve bu büyük gün için Nespresso, kahve severlere yeni Vertuo sistemini sunuyor.

Emirates Alışveriş Merkezi’nde 5 Ekim Cumartesi’ne kadar Nespresso her gün özel aktivitelere ev sahipliği yapacak. Aktivitelerde Wheremyfoodat’tan ünlü yemek blogcuları Kim ve Den, 1 Ekim Salı günü çeşitli kahveleri katılımcılara anlatacak.

Sugaholic, 2 Ekim Çarşamba günü kahve severlerin denemeleri için 3 çeşit kahve demleyecek. Vegan kahve seçenekleri de bulunuyor.

5 Ekim Cumartesi gününe kadar,  saatler etkinlikten etkinliğe değişiyor, Emirates Alışveriş Merkezi,  Şeyh Zayed Yolu, www.vertuolaunch.com

 

Bonus

Armani Hotel Dubai

Armani Hotel, uluslararası kahve gününe özel, kahve ikramlarında bulunuyor. 1 Ekim Salı ile 10 Ekim Perşembe günleri arasında, lüks otel, bir dizi ikramın yanı sıra “kahve sanatını” gösteren deneyimli barmenler de dâhil olmak üzere özel kahve temalı etkinlikler düzenleyecek.

Fiyatlar değişiyor, 1 Ekim Salı ile 10 Ekim Perşembe günleri arasında, Armani/Lounge Burj Halife, Downtown Dubai, Telefon Numarası: 04 888 3888

 

Hilton Dubai’de sınırlı üretim BREW

Hilton otellerin 100. Yılını kutlamak ve küresel konaklama şirketi kurucu Conrad Hilton’un kahve sevgisi ‘Safran Buzlu Kahve’yi sınırlı bir şekilde üretecek. 1 Ekim Salı ile 31 Ekim Perşembe arası kahve severler, safranla demlenmiş süt, birinci sınıf espresso ve vanilyalı dondurmayı ek bir tatlı sizleri bekliyor.

Safranlı Buzlu Kahve sadece bu ay üretilecek ve Hilton’un bazı şubelerinde severleri ile buluşucak.

  • Hilton Dubai Jumeirah (Cumeyra)
  • Double Tree by Hilton Hotel Dubai – Cumeyra Sahili
  • Double Tree by Hilton Dubai – iş Körfezi
  • Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah (Cumeyra)

 

Fiyatlar değişiyor, 1 Ekim Salı ile 31 Ekim Perşembe arası, birçok şubede

Dubai’de 1 ekim tarihinde ücretsiz kahve sunan diğer mekanlar: Counter Culture Cafe, Parkhouse, Renaissance Downtown Hotel’de yer alan Grounded, Marks & Spencer, Sheraton – Mall of the Emirates Hotel.

Time Out Dubai