BAE’den Yemenli öğrenciler için eğitim yardımı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Halife bin Zayed Al Nehyan İnsani Yardım Vakfı, Yemen’in Sokotra adasında bulunan Kalansiyah kasabasındaki beş okula kırtasiye ve okul malzemeleri yardımı yaptı.

Yapılan kampanya Vakfın Sokotra’daki eğitim, sağlık ve gıda alanlarında başlattığı yardım girişimlerinin bir parçası olarak gerçekleştirildi.

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Okullara yapılan yardımlarda 667 adet sıra ve sandalye, bin adet tükenmez kalem, 800 defter ve 6 bin kurşun kalem ve cetvel dağıtıldı.

Vakfın resmi kaynağına göre, Yemenli çocuklar için eğitim yılının başında yapılan bu kardeşlik ve insani yardım girişimi, kurtarılmış bölgelerdeki okulların yeniden inşası, restorasyonu ve donatılması dahil olmak üzere eğitim alanında yapılan birçok insani girişim ve proje kapsamında gerçekleştirildi. Ayrıca vakıf tarafından sağlanan araç gereçlerin eğitim yılı boyunca tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı belirtildi.

Sokotra adasındaki eğitim ofisi, BAE’nin insani yardım kolu aracılığıyla öğrencilere ve eğitim sektörüne sağladığı cömert desteğe övgüde bulunarak, eğitim sürecinin gelişmesine katkıda bulunan vakfın insani desteği sayesinde bölgedeki öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerini sağladığı için teşekkürlerini iletti.

OKULLAR MODERNLEŞTİRİLDİ

Veliler, yaşadıkları zorlu yaşam koşulları nedeniyle çocuklarına alamadıkları okul malzemelerinin BAE tarafından karşılanmasından dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade ettiler.

Sokotra’daki kalkınma projeleriyle, Halife Bin Zayed Al Nehyan İnsani Yardım Vakfı, temel altyapı ve mesleki eğitim projeleri sunarak eğitim sektörünü her zaman desteklemeye devam ediyor.

Sokotrada eğitim sektörü kaynak sıkıntısı ve nitelikli öğretmen sıkıntısı yaşadığı için Zayed Vakfı, masa, sıra, kırtasiye gibi zorunlu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayarak bölgedeki eğitim hayatının normale dönmesine katkıda bulunuyor.

Ayrıca vakıf, öğretmenleri yeni eğitim yöntemleri ve öğrencilerle nasıl başa çıkmaları konusunda eğiterek eğitim sürecini destekliyor.

Sokotrada eğitim sektörüne destekle ilgili olarak Zayed Vakfı, okulları yeniledi ve derslik sayısını artırdı, böylece öğrencilerin eğitime teşvik eden bir ortamda ve tüm ileri eğitim araçlarıyla donatılmış modern okullarda eğitimlerine devam etmelerini sağladı.

WAM