Dubai’de sağlık trendlerine olan ilgi gittikçe artıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) son dönemde sıkça tercih edilen yoga, meditasyon gibi sağlık metotlarının 2020 yılında da çokça rağbet göreceği tahmin ediliyor.

Google Trendleri ileri tarihler için fiziksel, zihinsel sağlığınızı iyileştirmeyi amaçlayan en iyi sağlık trendlerinden bazılarını yayınladı.

MEDİTASYON ÇEŞİTLERİ

Nefes alma uygulamalarının aramalarda yaşanan yüzde 219’luk artışların ardından Dubai’de de oldukça rağbet gören bir metot haline geldiği görüldü.

Meditasyon türleri için yapılan aramalarda ise yüzde 285’lik bir artış yaşanırken zihinlerini rahatlatmak isteyenler için meditasyon oldukça ideal bir pratik. Belirli frekanslara ayarlanmış enstrümanlardan gelen seslerle banyo yaparken rahatlayabilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

🎶 Meditate to the therapeutic sounds and vibrations of the Tibetan Singing Bowls with @joannesmallwood 🧘‍♀️ A sequence of singing bowls are played, each one keyed to the energy centres (chakras) of the body, where sound nourishes the nervous system allowing the entire body to relax at a deeply profound level. ✨The resonance produced by these hand-crafted bowls can strengthen the immune system, lower heart rate and blood pressure, soothe pain and significantly reduce stress levels. ✨This allows your body to return to natural equilibrium while creating space for healing and insights. ✨In this 1 hour Sound Bath we will use the profound effects of the Tibetan singing bowls to journey into a deep meditation. . Participants can choose any position to meditate, either sitting, lying down or your favourite yoga posture. Suitable for all levels and abilities. When: April 12, 19.45-20.45 Cost: AED 105 . 🌸Email info@zoga.ae to inquire . . . N A M A S T E . . . #namaste #restorativeyoga #YOGAEVERYDAMNDAY #yogaeverywhere #yoga #yogi #soundhealing #healing #healingsounds #dubaiyoga #dubaifitness #dubai #uae #mydubai #abudhabi #myabudhabi #yogafun #thesweatlife #theartofslowliving #consciousliving #eatpraylove #yogajourney #majestic_people #strikeapose #dubaievents #yogastudio #metime #selflove

Zoga Yoga Café (@zogadubai)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sesler rahatlamanıza ve gevşemeye yardımcı oluyor ve bu uygulama Dubai’deki meditasyon sınıflarında uygulanıyor. Dubai DownTown’da bulunan Zoga Yoga, bir saatlik meditasyonda Tibet müzikleri ile rahatlama fırsatı sunuyor.

 

Al Manara’daki Inspire Yoga, 20 dakikalık bir ses banyosu meditasyonu içeren Yin Aroma Yoga’ya seansını sizlere sunuyor.

Dubai’de hayatı yoğun yaşayanlar için ses banyoları sakin ve stres atma için iyi bir kaynak olabilir.

Emirates Woman