Abu Dabi’de bulunan en iyi kapalı spor salonları

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de sıcak havalardan korunmak için sıkça tercih edilen kapalı spor salonlarına gün geçtikçe yenileri ekleniyor. İşte yogadan fitnesse birçok egzersizin olduğu kapalı spor salonları…

Antrenman yapmak, koşmak, bisiklete binmek ve açık havada yüzmek için çok güzel yerlerin olduğu bir şehirde yaşamaya rağmen, çoğu insan egzersiz çalışmalarımızı kapalı mekanda yapmayı seçiyor.

Abu Dabi’de bulunan en iyi iç mekan spor salonları:

Adrenagy Training Club

Abu Dabi’nin en iyi spor salonlarından bazıları küçük, butik tarzı egzersiz merkezleri olsa da, bu Khalifa Park spor salonu sayısız egzersiz odalarının ve fitness salonlarının büyük bir birleşimi. Ana spor salonuna ek olarak, hayal edebileceğiniz her türlü fitness aleti ile tamamlanmış ve sadece kadınların kullanabileceği büyük bir kat da bulunuyor.

Uzman eğitmenler yeteneklerini güvenli, erişilebilir ve ilgi çekici bir şekilde aktarmada özellikle başarılılar ve ayrıca fonksiyonel eğitim, kardiyo ve güç konusunda da sınıflar ve programlara sahip. Salonda bir adet harika kafe de bulunuyor bu yüzden antrenman sonrası protein için çok uzaklara gitmenize gerek yok.

Khalifa Park, Salem sokağı, telefon Numarası: 02 444 1121

Bodyism

Bu spor salonu, Saadiyat Island Resort’taki Jumeirah’ta bulunuyor ve bu sansasyonel otelin geri kalan kısmı kadar güzel ve şık. Salon en iyi ekipmanlarla, Pilates, yoga, boks ve ayrıca bazı özel Body-ism derslerine de ev sahipliği yapıyor. Örneğin, Blueprint, aralıklı antrenmanı yoga, Pilates ve germe ile yapılıyor, Warrior ise yüksek yoğunluklu bir devre antrenmanı. Arkadaş canlısı eğitmenler ve çok uzak olmayan mavi bir Körfezi olan buradaki spor salonuna gitmek tatile çıkmak gibi.

Saadiyat Island Resort, Cümeyra, Saadiyat Adası, telefon Numarası: 02 811 4444

F45 training

Muhtemelen insanların Varsity, Panthers, Romalılar ve Docklands’a gitmekten bahsettiğini duymuşsunuzdur ve yeryüzünde neler olup bittiğini merak etmişsinizdir, ancak aslında bunlar, salonun süper eğlenceli antrenmanlarının sadece bir kısmı. Her sınıfta ödüllü bir DJ’in katıldığı bir saatlik Hollywood Hollywood dersi oluyor. Ayrıca, odanın etrafındaki ekranlar ve yardımsever ve destekleyici eğitmenler sayesinde, kendinizi hiç bir baskı altında hissetmezsiniz.

Zayed spor şehri, www.f45training.ae/zayedsportscity telefon numarası: 056 332 3113

Flo

Bu, bugüne kadar bulunduğunuz en güzel salon olabilir. Sadece kadınların kullanabildiği salon, düşünebileceğiniz her türlü yoga ve Pilates dersinde uzman. Burada en iyi ekipman ve uzman eğit-menlerin katıldığı anti yerçekimi, TRX, reformer ve atlama tahtası yer alıyor.

Villa 34, Mileih Sokağı, al Bateen, Telefon Numarası: 02 644 6496

Inspire Sports

Burası kadınların kullanabileceği bir spor salonu. Burada 40 dakikalık seanslar sırasında, başka bir dünyaya kaçmayı başarıyorsunuz, çünkü tüm bisikletler 3B bir manzara gösteren büyük bir ekranla karşınızda duruyor. Ancak bu salon aynı zamanda Pilates’te, vücut çalışmalarında, Zumba için mükemmel sınıflar sunuyor ve bu da içinizde rock yıldızını serbest bırakmanıza ve daha fazla kalorileri yakmanıza neden oluyor.

Al Khaleej Al Arabi sokağı, Al Bateen, Telefon numarası: 050 157 5508

PUNCH

Şüphesiz PUNCH başkentin en havalı butik boks salonu. Sınıflar, temel olarak bir gece kulübünde, renkli ışıkların yanıp sönmesi ve motivasyonel melodilerle tamamlanıyor. PUNCHIIT sınıfları, boks te-kniklerini, şınav ve dağcı gibi bir dizi yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman egzersizi ile yer alırken, PUNCHARD antrenmanları daha fazla boks tekniğine odaklanıyor.

Uluslararası Tenis Kompleksi, Zayed Spor Şehri, Telefon Numarası: 050 754 8474

Sweat

Bu butik salon, Nolu’nun sağlıklı beslenme kafesine sahip aynı kişiler tarafından işletiliyor ve Raw by Nolu’nun hemen yanında, spor salonu sonrası bir salata isteyebileceğiniz uygun bir konuma sahip. Fakat o aşamaya gelmeden önce harika egzersiz programlarından birini denemelisiniz. Tabata seansları, zorlu güç sınıfları ve ayrıca sadece bayanlar için çeşitli seanslarla birleştirilen 45 dakikalık spin seansları var. Adından da anlaşılacağı gibi, kelimenin tam anlamıyla ter içinde dışarı çıkacaksınız.

Al Seef Resorts & Spa By Andulus, The Walk, Khalifa Park bölgesi, Telefon Numarası: (050 232 8733).

The Room

Başkentteki en arkadaş canlısı salonlardan biri ve bir grup fitness sınıfına katılma konusunda ne kadar gergin olursanız olun konuksever personel sizi kapıdan girdiğiniz andan itibaren tamamen rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Boxfit, Pilates, yoga ve vücut çalışmaları gibi diğer egzersiz programlarıyla oldukça uzmanlaşmaya başladı. Spin derslerinin müzikleri başka bir seviyede ve salon misafir öğretmenlerin sınıflarına, sağlıklı yeme seminerleri ve insanların gelip ücretsiz oturumları deneyebileceği açık günler gibi özel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası tenis Merkezi, Zayed Spor Şehri, telefon Numarası: 02 444 4945

Vogue Fitness

CrossFit, sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz şeylerden biri gibi görünüyor ve CrossFit salonu Vogue Fitness’ın şu anda şehir genelinde üç şubesi olduğu gerçeğine bakılarak, Abu Dabi’nin bu spor için delirdiğini söylemek doğru. Üyeler oldukça iyi ve gerçek bir topluluk duygusu var. Bu arada, Al Raha’daki ve kısa süre önce Marina Mall’da açılan salonlar, haftada yalnızca bir kez düzenleyebilecekleri kadar dolu olan meşhur Mayhem de dahil olmak üzere, çeşitli yüksek yoğunluklu antrenmanlar sunuyor.

Yas Marina, Yas Adası da dahil olmak üzere çeşitli yerler, telefon Numarası: 02 583 2380

Time Out