BAE çalışma izinleri artık iki gün içinde alınabiliyor

İnsan Kaynakları ve Emiratizasyon Bakanlığı’nın (MoHRE) pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) iki iş günü içinde çalışma izni alınabiliyor.

MoHRE, “İşletme sahipleri, kuruluşun isteğini elektronik olarak ve günün her saatinde gerçekleştiren akıllı komite hizmeti aracılığıyla çalışma izni alabilirler” dedi.

Bir personel, yaptığı röportajda, işveren veya temsilcisinin fiziksel olarak MoHRE’ye gitmek zorunda olmadığını ve şimdi başvuruyu MoHRE’nin uygulaması veya web sitesi aracılığıyla sunabileceğini açıkladı.

Online hizmetleri 7/24 mevcut bulunuyor. Bu, işverenin çalışan kotasını aşmadığını manuel olarak kontrol etme sürecini yok ediyor. Tüm şartların yerine getirildiği zaman çalışma izni 48 saat içinde veriliyor.

BAE’de çalışma izni almak MoHRE ile bir kişinin çalıştığı emirlikteki İkamet ve Dışişleri Genel Müdürlüğü’nü kapsıyor. Bu süreç MoHRE’den çalışma izni almakla başlıyor. Çalışma izni, başvuru sahibine, verildiği tarihten itibaren iki ay boyunca ülkeye girip orada kalmasını sağlıyor.

Khaleej Times