Kızıldeniz projesi AMAALA, Monako ortaklarına katıldı

Suudi Arabistan’ın Kızıldeniz sahili boyunca yer alan ve lüks bir geliştirme projesi olan AMAALA, Monako Vakfı Prensi Albert II, Monako Merkezi Scientifique de Monaco ve Okyanus Bilimi Enstitüsü ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Bu anlaşma, karşılıklı işbirliği alanlarını keşfetmek için geçen yıl Monaco Yacht Show’da imzalanan yapı anlaşmasının devamında geldi.

DENİZ KORUMASI İÇİN DÖRT BÜYÜK GİRİŞİM

Ortaklar deniz yaşamı araştırmaları ve ortak projeler için belirlenen dört fırsata sahip dünya okyanuslarına fayda sağlamak için koruma girişimleri üzerinde çalışacak. Bu girişimler, Mercan kayalığı yönetimi, ikonik türlerin korunması, deniz koruma alanları uygulama ve plastik kirliliği ile mücadele olarak belirlendi.

Bu etkinlik, AMAALA için ilk ortaklığa işaret ediyor. İmza, AMAALA’nın da ilk danışma kurulu toplantısına ev sahipliği yaptığı Monako Yat Fuarı’na katılımın zirve noktası kabul edildi. Küresel Okyanus için üçüncü Monte Carlo Gala’sına katılan AMAALA, kurul üyelerini memnuniyetle karşıladı.

Bu büyük bağış toplama etkinliği, vakfın sürdürülebilir bir okyanusa adanmış dünya çapındaki inisiyatifleri lehine, uluslararası sanatçıları ve hayırseverleri özel bir gala için toplayacak.

Arab News