Suudi Arabistan’ın en iyi turistik mekanları

Yepyeni turist vizesi düzeniyle artık bölgenin en ikonik bölgelerden birini keşfetme zamanı.

1.El Wahbah Volkanik Krateri

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ЯEMZEEN Usman (@remzeen)’in paylaştığı bir gönderi ()

Taif şehri yakınında bulunan El Wahbah Krateri çölün ortasında yer alıyor. Bu cazibeli yer, yürüyüşçülere, kampçılara ve dış mekanlardan hoşlananlara uygun bir yer.

2.Mada’in Saleh

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Walking the line here in Saudi. I’ve been in the Kingdom for 10 days now and keep thinking of this place as an onion – I continue peeling until I get closer to the core…but lately feel like I’ve come away with more questions than answers. The more I ask, the less I know. Of course I’ll continue on. Many, many messages have come my way the past week – some very appreciative of my posts for learning opportunities and some condemning my “promotion” of Saudi Arabia due to various reasons. I get it, and I’m not here just to post pretty photos of dramatic landscapes (although these are as insane as they come😍). I think it’s important to experience first-hand for myself…to hear women’s stories and share a meal inside a Saudi couple’s home makes all the difference and paves the way for connection, understanding, change and progression in the future. In the end, we have so many more similarities than we do differences. I’ve spoken to a lot of women (official interview coming up!) and can’t wait to shed more light on the blog & YouTube soon! Please note that the sites of Madain Saleh are currently closed to the public whilst the Royal Commission develops the area to allow for future tourism. I received an official invitation allowing me to film and document these sites to share it with you. Photo by @tristankermode for @gatewayksa #DiscoverAlUla #LivingMuseum #alula #travel #saudiarabia

Lesley • The Road Les Traveled (@lesleyannemurphy)’in paylaştığı bir gönderi ()

Cidde şehrine yakın olan Mada’in Saleh görmeye değer bir yer. Bu yer Suudi Arabistan’daki arkeolojik çalışmaların bir parçası ve milattan sonra birinci yüzyıla kadar uzanıyor. Antik kalıntılar veya gerçek dışı tarihi yerler ile ilgilenenler için ziyarete değer bir yer.

3.Kral Fahd Çeşmesi

Cidde’de yer alan çeşmenin eşi benzeri yok. Kral Fahd Çeşmesi, dünyadaki en büyük çeşmelerden biri olarak sayılıyor. Soğuk havalarda, rahatlatıcı bir yürüyüş ve Suudi Arabistan’da gün batımını izlemek için mükemmel bir yer.

4.Masmak Kalesi

Riyad’da bulunan Masmak Kalesi, Suudi Arabistan’ın zengin tarihini görmek için ziyaret edilmesi gereken bir yer. 1865 yılında inşa edilen Kale yıllar boyunca birçok savaş görmüş.

5.Umluj

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Arabic translation below ⤵️ الترجمة تحت Lost paradise in Saudi Arabia.. watch the full clip on YouTube and please do subscribe to my channel. The link is in my Instagram profile. I’ve just got started but have lots more Saudi travel videos to come! This deserted Island and 100+ others will become luxury resorts and eco lodges in the future. Let’s hope the nature and environment is protected in the process 👍🏼 . . . . الجنة المفقودة في المملكة العربية السعودية .. شاهد المقطع الكامل على يوتيوب والرجاء الاشتراك على قناتي. الرابط موجود في ملفي الشخصي على الانسغرام. لقد بدأت للتو ولكن لدي المزيد من مقاطع الفيديو حول السفر في السعودية! سوف تصبح هذه الجزيرة المهجورة وأكثر من مئة آخرين، منتجعات فاخرة ونُزلًا صديقًا للبيئة في المستقبل. أحد الأسماء الكبيرة التي تستثمر في مشروع البحر الأحمر هو ريتشارد برانسون. دعونا نأمل حماية الطبيعة والبيئة في هذه العملية مضمونة 👍🏻 #سياحة #المملكة_العربية_السعودية #مشاريع_سعودية #البحر_الأحمر #أملج #تبوك #explorearabia #saudiarabia #sauditourism #saudi_nature #saudigram #visitsaudiarabia #explorethearabworld #redsea #saudiprojects #sheisnotlost #dronestagram #dronevideo #paradise #island #beach #umluj #tabuk #ksa

Laura 🇫🇮Viking in Arabia 🇸🇦 (@blueabaya)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Experience a destination like no other. #WelcomeToArabia

Visit Saudi (@visitsaudi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Suudi Arabistan güneşinin altında vakit geçirmek ve bir plaj tatili arayanlar için Umluj mükemmel bir mekan. Kızıldeniz kıyılarını çevreleyen Umluj’un kumlu plajları, dinlenmek isteyenler için kaçınılmaz bir yer.

6.Al Tayebat Market ve Müzesi

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

The winding streets of Jeddah, where the past and the future meet #WelcomeToArabia

Visit Saudi (@visitsaudi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Cidde şehrinde bulunan Al Tayebat uluslararası şehri, keşfetmeniz için hem bir market hem de bir müze sunuyor. Müze, Suudi Arabistan geçmişinin bilgisini barındırıyor ve 12 farklı bina ile 300 odadan oluşuyor. Bu az bilinen cazibeyi ziyaret ederken, Krallığın gizli hazineleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

7.Krallık Kulesi(Kingdom Tower)

Cidde şehrinde bulunan Krallık Kulesi, Suudi Arabistan’daki en yüksek binalardan biri. Teras çatı manzaralarından gün batımının ya da tüm şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Burası kaçırmak istemeyeceğiniz bir cazibe.

Harpers Bazaar Arabia