BAE, Yemen’deki eğitim sektörünü desteklemeye devam ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), daha önce eylül başında açılan beş okula yenisini ekleyerek 4 binden fazla öğrencinin derslerine geri dönmesini sağlayan okula dönüş kampanyası kapsamında Taiz’de yeni bir okul açtı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

BAE Yardım Kuruluşu, Taiz valiliğine bağlı Vaziya semtinde, yerel otoritenin katılımıyla Kuteybe Bin Müslüman Okulu’nu açtı.

Vaziya Genel Müdürlüğü Eğitim Ofisi Müdürü Muhammed Ali, BAE’nin Müdürlük’teki yaşamı normalleştirmedeki rolüne övgüde bulunarak Kuteybe Bin Müslüman Okulu’nun restorasyon ve donanımının sağlanmasıyla yaklaşık bin öğrencinin derslerine dönmesini sağladığını vurguladı.

Ayrıca Vaziya’daki eğitim sektörünün, BAE’nin insani yardım kolu olan BAE Yardım Kuruluşu aracılığıyla cömert ve sürekli desteğinden büyük bir pay aldığını belirtti.

Açılış sırasında, Eğitim Ofisi Müdürü, BAE Yardım Kuruluşu’na, yerel otoritenin onuruna bir plaket takdim etti.

Öte yandan, Anne-Babalar Konseyi Başkanı, bölge halkının teşekkürlerini ve takdirlerini BAE’ye iletti ve oğullarının ve kızlarının sınıflarına geri dönmesinden dolayı büyük bir sevinç içinde olduklarını vurguladı.

BAE tarafından Yemen’de 346’dan fazla okul restore edildi. Okula dönüş kampanyası, Batı Kıyısı’nda 16 okulun açılmasını ve kurum tarafından daha önce açılan 10 okulun kurulmasını ve tüm ilçelerde öğrencilere okul çantasının dağıtılmasını içeriyor.

WAM