Expo 2020 Dubai biletleri iki saat içinde tükendi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Expo 2020 Dubai ile aynı zamanda akşam şenlikleri düzenleyecek. Expo 2020 Dubai etkinlikleri, Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya’daki ilk küresel fuar olarak gurur ve iyimserlik atmosferi altında BAE’nin her köşesinde kutlanacak.

BAE sanatçısı Hüseyin el-Cesimi ve Amerikalı şarkıcı Mariah Carey, Dubai’deki Burc Park’ta yapılacak olan kutlamaya katılacak 7 bin 500 kişiye konser verecek.

20 Ekim’de sabah saat beşten akşam ona kadar sürecek olan Burc Park’taki ana gösterilerin yanı sıra, akşam sekizde büyük bir tören düzenlenecek. Expo, 173 gün süren muhteşem etkinliklerle 20 Ekim 2020’de başlayacak.

Dubai’de yapılacak konserin yanı sıra, diğer tüm emirliklerde binlerce kutlama düzenlenecek. Abu Dabi’deki Louvre Müzesi, Şarka’daki Su Müzesi, Acman Müzesi, Ümmül Kayveyn Kornişi, Rasul Hayme Kavasım Kornişi, Fucayrah Kalesi gibi farklı mekanlarda müzik etkinlikleri, havai fişekler, her zevke uygun eğlence ve konserler düzenlenecek.

Expo 2020 Dubai’nin resmi web sitesi Dubai’deki ana tören biletlerinin 2 saat içinde tükendiğini açıkladı. Fakat diğer etkinliklerde bilet olmayacak, ancak ilk gelene ilk servis esasına göre yapılacak. Daha fazla bilgi web sitesinde bulunabilir.

Artan talepler

Expo 2020 Dubai Ofisi Genel Müdürü Necib Muhammed Ali şunları söyledi: “Expo 2020 Dubai’ye olan yolculuğumuzun bu önemli anını kutlarken, ülke genelinde büyük bir heyecan ve dayanışma var. BAE’nin ve toplumunun yaşadığı sinerji ve işbirliğini yansıtıyor. ”

Sözlerinin devamında, “Etkinliğin yıldızlarından Hüseyin el-Cesimi ve Mariah Carey sayesinde, farklı yaş ve milletlerden gelen katılımcılar, eşsiz ve heyecan verici bir festival gecesine katılacak” dedi.

Canlı performans

Kısa bir süre önce, 12 ay içinde Expo kapılarından 25 milyon ziyaretçi almaya hazırlanan Expo 2020’nin elçisi olarak seçilen Hüseyin el-Cesimi, BAE’ye uygun eşsiz ve canlı bir performans sunacak.

Cesimi, “Bu, BAE’deki herkesin Expo 2020 tarafından sağlanan uluslararası arenadaki ruhunu, sıcaklığını, iyimserliğini ve hoşgörüsünü göstermesi için eşsiz bir fırsattır” dedi.

Dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Mariah Carey, 200 milyondan fazla kayıt sattı ve 18 şarkısı ABD’de (17’si kendi yazdığı) kadın sanatçılar arasında en yüksek sırada yer aldı. beş Grammy Ödülünü kazanan Mariah Carey, dezavantajlı çocuklara yardım etme çabalarıyla biliniyor ve gençlikle ilgili alanlarda hayırseverlik çalışmalarından dolayı birçok ödül sahibi.

20 Ekim 2020’den 10 Nisan 2021’e kadar dünyanın gözü Birleşik Arap Emirlikleri’nde olacak. Expo 2020 Dubai’nin dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi bir araya getirecek. 200’den fazla restoran olacak, her gün 60’tan fazla canlı gösteri, süperstar ve sanatçıların performansları, en son teknoloji ve çarpıcı mimari özellikler içeren ilham verici yenilikler ve sergiler içerecek. Aynı zamanda ziyaretçilere eşsiz kültürel deneyimler ve daha fazlasını sunacak.

İnsanlığın daha parlak bir gelecek inşa etmesi için çaba gösteren BAE, bugüne kadarki en büyük etkinlik olan Expo 2020 Dubai ile, bölge ve dünya için gerçek ve kalıcı bir miras bırakmayı hedefliyor.

Al Bayan