Sunsilk sponsorluğundaki Renk Koşusu Riyad’a geliyor

Sunsilk sponsorluğundaki Renk Koşusu yeniden Suudi Arabistan’a geliyor. ‘Gezegendeki en mutlu 5 bin’ isimli renk koşusuna geri sayım başladı. Koşu, 26 Ekim’de Riyad sokaklarında yapılacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Dünyanın en büyük koşu serisi olan Renk Koşusu, 15 binden fazla kişinin katılması ve koşunun Suudi Arabistan’ın iki büyük şehrine yayılması bekleniyor.

Bu etkinlik, mart ayında El Huber’de düzenlenen ve 10 bin kişinin koştuğu 5 km’lik koşunun ardından popüler olması nedeniyle Riyad’da düzenlenecek.

Renk Koşusu şimdiye kadar 40 ülkede,  7 milyon koşucunun katıldığı bir etkinlik.  Etkinliğin tek kuralı, katılanların bitiş çizgisini rengârenk bir şekilde geçmesi.

Rekabetçi olmayan koşu, mükemmel anları yaratma fırsatı ve aynı zamanda sağlık, mutluluk  olarak da hizmet veriyor. Genel Eğlence Otoritesi (GEA), Suudi Arabistan Vizyon 2030 reform planlarının parçası olarak ve Hayat Programı 2020 doğrultusunda vatandaşlarının hayat kalitesini artırma çabalarının bir parçası olarak etkinliği destekliyor.

Düzenlenen bu etkinlikler, Riyad Festivali kapsamında düzenlenecek olan etkinlik dizisinin ilk kısmını oluşturuyor.

GEA İletişim Direktörü Ahmed el Mehmadi, “Sunsilk tarafından düzenlenen Renk Koşusu’nu Riyad’a getirmekten heyecan duyuyoruz. El Huber’de inanılmaz bir katılımın gerçekleştiğine tanık olduk ve bu etkinliğin, eğlenceyi ve egzersizi birleştiren sağlıklı bir faaliyete katılmak isteyen insanları daha fazla çekeceğine güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Renk Koşusu Sözcüsü Kristen Biegler “2012’deki kuruluşundan bu yana, Renk Koşusu küresel bir fenomen haline geldi ve Suudi Arabistan’a geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız. El Huber’deki katılım gerçekten harikaydı. En önemli kuralımız herkesin eğlenmesi ” diye konuştu.

Arab News