Kolay tarifler içeren beş vegan yemek kitabı

Vegan beslenmeye dikkat edenler için kısa sürede lezzetli sunumlar yapabileceğiniz beş vegan yemek kitabını derledik.

Keep it Vegan

Yazar: Aine Carline

Adım adım bitki bazlı tarifler sunan giriş seviyesi bir yemek kitabı arıyorsanız, o zaman bu kitap tam size göre. Carlin’in kitaba dahil ettiği tarifeler olabildiğince az malzeme kullanarak bunlardan maksimum lezzeti ortaya çıkarıyor.

Isa Does It: Amazingly Easy, Wildly Delicious Vegan Recipes for Every Day of the Week by Isa Chandra Moskowitz

Yazar: Isa Chandra Moskowitz

Isa Chandra Moskowitz “Vegan yemek kitaplarının ihtişamlı kadını” olarak bilinir. Kendisi tanınmış bir Amerikalı yazar ve eskiden “Post Punk Kitchen” adlı bir yemek programı sunuyordu. Kitabında kolay ve aynı zamanda süslü akşam yemeklerinin olduğu iyi bir karışım var.

Bosh!: Simple Recipes, Amazing Food

Yazarlar: Henry David Firth ve Ian Theasby

Kitap İngiltere’de çıktığında, ülkenin en çok satan yemek kitabı haline geldi ve Delia Smith ve Nigella Lawson gibi yazarları geçti. Bunun nedeni yazarların İngiliz büyükannelerinin hazırladığı akşam yemekleri gibi vegan yemekler hazırlamalarıydı. Tarifler erişilebilir, kolay ve lezzetli.

Vegan Eats World: 300 International Recipes for Savouring the Planet

Yazar: Terry Hope Romero

Amerikalı yazar Terry Hope Romero, kitabında Türkiye, Afganistan, Kore, Jamaika, Belçika, Sri Lanka ve daha pek çok ülkenin mutfağını temsil ediyor. Birçok ödüllü kitapları olan Terry, bu eserinde birçok kültürü bir araya getirmiş oluyor.

Thug Kitchen: The Official Cookbook by Thug Kitchen, LLC

Bu kitap, özellikle taze malzemeler kullanmak ve sıfırdan bir şeyler yapmak söz konusu olduğunda, bahanelerin tolere edilmediği, diyetin engellenmediği, kuralsız, basit bir bakış açısı sunuyor. Bir karıştırıcınız yok mu? Bir çatal kullanın. Bir ezici yok mu? Ellerinle ez. Not: küfür etmeye karşıysanız bu kitabı almayınız.

The National