BAE Çocuk Bakımevi’nden bir haftalık kağıt kullanmama kararı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan British Orchard Çocuk Bakımevi, ekosistemin tehlikeleri hakkında farkındalık yaratmak ve çocukları çevreye daha duyarlı hale getirmek için bir hafta boyunca kağıt kullanmama kararı aldığı.

Çocuklar ‘ağaca sarılma’ etkinliği için Dubai’deki parklara götürüldü ve fidanlıklarda sebze tohumları ekti. Çocuklara ayrıca ağaçların önemi ve dünyayı yaşanabilir bir gezegen yapmadaki rolü hakkında bilgi verildi.

ÇOCUKLARA AĞAÇ SEVGİSİ AŞILANDI

British Orchard Çocuk Bakımevi’nin CEO’su ve kurucusu Dr. Vandana Gandhi, “Amacımız, küçük çocuklara ekosistemimizin karşı karşıya kaldığı zorlukları göstermek ve bunu önlemek için ne gibi pratik adımlar atabileceklerini bilmeleri hakkında bilgi vermek. Ağaçları kucaklamak asırlık bir egzersiz ve yetişkinlerden daha çok çocuklar dokunma hissini anlıyorlar. Bunun doğa ile tabiat arasında güçlü bir bağ kurmasına yardımcı olacağını umuyoruz” dedi.

Gandhi “British Orchard Çocuk Bakımevi’ndeki biz bir hafta boyunca özellikle yanan Amazon Ormanına ve genel olarak gezegenimize olan bağlılığımızı göstermek için kağıt kullanmayacağız. Bu tür önlemlerin genç beyinler üzerinde kalıcı bir etki bıraktığına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gulf News