Dubai, 2020’de en çok tercih edilen turizm merkezi olacak

Dünyanın en büyük seyahat otoritelerinden biri olan Lonely Planet tarafından yayınlanan ve seyahat uzmanlarının görüşlerine dayanan listeye göre Dubai 2020’de dünyanın en sevilen 10 turizm noktası arasında yer alacak.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Şirketi Müdürü Essam Kazim, “Dubai’nin Lonely Planet 2020 listesinde ziyaret etmek için en çok tercih edilen on şehir arasında seçilmesi, ziyaretçilerine farklı seçenekler sunabilmek için yeteneklerini ve potansiyelini geliştirmeye çalışırken, şehrin konumunu güçlendirmeye yönelik çabalarının bir kanıtı” dedi.

DUBAİ YENİ BİR REKORA İMZA ATIYOR

Sözlerinin devamında, “Dubai’nin dünyanın en büyük seyahat referanslarından biri tarafından listede seçilmesi, Dubai’ye olan ilginin arttığını ortaya koyuyor, özellikle de dünyanın en çok ziyaret edilen şehri Dubai olma hedefimizin bir parçası olarak, önemli olaylarla dolu bir yıla gireceğiz” dedi.

Lonely Planet’in Başkan Yardımcısı Tom Hall, “Dubai, yeni bir rekora imza atıyor. Öne çıkan birçok özelliği ile artık daha fazla ziyaretçiyi çekecek” şeklinde konuştu.

Sözlerinin devamında, “Eğlenceli bir aile tatili için bir varış noktası arıyorsanız veya farklı kültürleri öğrenmek ve uluslararası mutfağın en iyisini tatmak istiyorsanız, olanakları ve farklı turizm yetenekleri sayesinde farklı ilgi alanlarına sahip birçok ziyaretçi Dubai’yi tercih edebilir” dedi.

Hall, Expo 2020 Dubai’nin yanı sıra, bilim, teknoloji ve inovasyonun geleceğini keşfetmek için eşsiz deneyim sunan “Gelecek Müzesi” ve Bluewaters adasında 250 metreden yüksekte bulunan ve şehri panoramik açıdan izleme imkanı sunan “Dubai’nin Gözü” yapısının yanı sıra birçok turist çeken etkinlik gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.

DUBAİ’NİN TARİHİ HAZİNESİ

Bunlara ek olarak Lonely Planet listede; Seyf bölgesi, Shindagha Müzesi, Dubai Müzesi, Eski Dubai’nin geleneksel pazarları, Cumeirah Camii ve yeni açılan Cameel Sanat Merkezi gibi pek çok tarihi hazine, müze ve miras alanı belirtildi.

Dubai’nin ünlü cazibe merkezleri arasında bulunan Burc Halife, Dubai Alışveriş Merkezi, Burc Arab ve Cumeirah’ın yanı sıra La Mer ve Kite Plajı gibi en seçkin plaj destinasyonları listelendi.

Dubai, doğal güzelliğiyle öne çıkan Hatta Dağları da dahil olmak üzere turizm yeteneklerini genişletme ve çeşitlendirme potansiyeline sahip. Emirlik aynı zamanda bölgedeki en büyük turizm projesi olan Al Marmoom Çöl Koruma Alanı ve BAE’de yüzlerce yabani hayvan türüne ev sahipliği yapan ilk duvarla çevrili olmayan çöl rezervini keşfetmeye davet ediyor.

Şehir aynı zamanda Dubai Parkları ve Tatil Köyleri ve hızlı bir şekilde büyüyen en popüler aile destinasyonlarından biri olan AMG World of Adventure gibi cazibe merkezleriyle eğlence ve dinlenme merkezlerine odaklanmaya devam ediyor.

WAM