Kral Selman, Abdullah bin Zayed’i kabul etti

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan’ı kabul etti.

Toplantıda, iki kardeş ülke arasındaki kardeşçe ilişkiler gözden geçirildi ve ortak öneme sahip konular ele alındı.

İKİ DOST ÜLKE ARASINDA ORTAKLIK VURGUSU

Şeyh Abdullah, Kral Selman’a, BAE Başbakanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nehyan, BAE Başkan Yardımcısı ve Dubai Hakimi Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan’ın selamlarını iletti ve Suudi Arabistan Krallığı’nda ilerleme, refah ve istikrarın devam etmesi için iyi dileklerde bulundu.

Kral Selman, Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan, Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ve Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’a selamlarını iletti ve sağlık ve mutluluk diledi.

Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan toplantıda, iki ülke arasındaki tarihi ilişkileri ve stratejik ortaklığı vurguladı.

Toplantıya Suudi Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz ve Devlet Bakanı ve Bakanlar Kurulu Üyesi Dr. Musaid bin Muhammed el-Ayban katıldı.

Ayrıca toplantıya, Devlet Bakanı Sultan Bin Ahmed el-Cabir ve Birleşik Arap Emirlikleri Suudi Arabistan Büyükelçisi Şeyh Şahbut Bin Nahyan Al Nahyan da katıldı.

WAM