Suudi fotoğrafçı bu fotoğrafla uluslararası bir ödül kazandı

Suudi fotoğrafçı, sonuçları İtalya’da açıklanan Siena Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda “Yüzler ve Karakterler” kategorisinde Kabe’de çektiği fotoğrafla uluslararası ödüle layık görüldü.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yönetmen ve Fotoğrafçı Ammar el-Emir, el-Arabiya ile yaptığı röportajda, “İhram giysileri içinde namaz kılan ve huşu içinde duran müslümanların olduğu bu etkileyici sahneyi tüm dünyaya göstermekten gurur duyuyorum. Fotoğrafım farklı ırkların ve dinlerin olduğu İtalya’da gösterildi” dedi.

Sözlerinin devamında, “Siena dünyadaki en büyük fotoğraf yarışmalarından biri ve kazananların fotoğrafları dünyadaki profesyonel sanatçılar tarafından çekilmiş binlerce fotoğraf arasından seçildi” şeklinde konuştu.

Emir, Haram-ı Şerif’in mimarisini sanatsal bir şekilde ortaya koyan ve İslami üslubu yansıtan görüntüler çektiğini, İslami süslemeler ve yazıtlar, ışık, gölge ve insan unsurlarını yansıtan fotoğraflarla çok sayıda uluslararası ve yerel ödül kazandığını ve kamera ve profesyonel görüntülerin aşığı olduğunu belirtti.

Al Arabiya