WWE, Suudi Arabistan’da etkinlikler için anlaşma imzaladı

Şirket, Suudi Arabistan’daki canlı etkinlik ortaklığını ikinci büyük ölçekli olayı dahil edecek şekilde genişlettikten sonra, ”Dünya Güreş Eğlencesi” uzun süren ticarette yüzde 7’ye yükselen bir artış gösterdi.

Partilerin pazartesi günü yaptığı açıklamada, Suudi Genel Eğlence Otoritesi ile ortaklığın 2027 yılına kadar süreceğini belirtti. WWE ve GEA ayrıca Orta Doğu-Kuzey Afrika bölgesindeki bir medya anlaşması için çalışmaya devam ediyor.

Yatırımcılar, WWE’nin Orta Doğu’ya kaydettiği ilerleme konusunda giderek daha fazla endişe duyduklarını dile getirdiler. Bölgedeki bir anlaşmayı tamamlamadaki gecikme, 31 Ekim’deki hisse senedinde yüzde 16 düşüşe neden oldu. Şirket ayrıca, kısmen gecikme nedeniyle faaliyet geliri tahminlerini de düşürdü.

Hisse senetleri pazartesi günü yüzde 5 düşüş daha gösterdi. Bazı güreş blogları WWE’nin bu yıl Suudi Arabistan’daki bir etkinlik için ödenmediğini bildirdi ve bu durum şirketin geçen hafta bölgedeki Crown Jewel etkinliğinde bir anlaşmazlık yaratmaya sebep oldu. WWE pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada böyle bir anlaşmazlık olmadığını söyledi.

WWE hisseleri, pazartesi günkü açıklamanın ardından geç işlemlerde 56.86 dolara yükseldi.

Gulf Business