Abdullah bin Zayed Bayrak Günü kutlamalarına katıldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde “Bayrak Günü” vesilesiyle Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı tarafından düzenlenen kutlamaya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nehyan katıldı.

Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nehyan, Abu Dabi’deki Genel Müdürlük’te yer alan ana bayrak direğine devlet bayrağını çekti. Törene, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Salih Abdullah Hamid, Emniyet ve Askeri İşler Bakanı Dr. Abdullah Hayri, Siyasi İşler Bakanı Şahin el-Murur, Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Bakanı Ahmed Abdulrahman Ahmed el-Carman, Uluslararası Örgütler Bakanı Yakup Yusuf Hüsni ve bir dizi bakanlık çalışanları ve yöneticileri katıldı.

Nehyan, BAE halkının vatan ve sadakat duygularını yansıtan bu önemli gün vesilesiyle tüm Bakanlık çalışanlarına tebriklerini iletti.

BAE büyükelçilikleri ve yurt dışındaki temsilcilikler de “Bayrak Günü” nü BAE liderliğinin ve insanlarının gururunun ve sadakatinin bir tezahürü olarak kutladı.

Her yıl BAE’de yapılan bu kutlama, BAE bayrağını yükselterek bu ulusal günü kutlamak için Dubai Hakimi Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum’un davetiyesine yanıt olarak geldi.

WAM