Hamdan bin Muhammed, Dubai Koşu Yarışması’nda 70 bin katılımcıya liderlik yaptı

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Spor Konseyi Başkanı Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Mektum, bu sabah her yaş grubundan 70 binden fazla kişinin katıldığı ve Dubai’de türünün ilk örneği olarak gerçekleşen “Dubai Koşu Yarışması”na katılanlara liderlik yaptı.

Şeyh Hamdan, katılımcıların yaşlarında dikkat çeken çeşitliliğe ve yarışmacılar arasında değişen zindelik seviyelerine dikkat çekerek yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sözlerinin devamında, “Yaşlarına ve fiziksel yeteneklerine rağmen çok farklı ulusları gördüğüm için çok mutluyum. Bu başarı için hepsini tebrik ediyorum, bu sayede Dubai’yi toplumun tüm üyelerinin desteğiyle en aktif şehir haline getirme çabalarımızın başarısını teyit ediyor. Spor, genel olarak bireylere ve topluma sağladığı birçok fayda nedeniyle herkes için bir yaşam tarzı olmalı” dedi.

Etkinlik, toplumu ve üyelerini spor yapmak ve egzersiz yapmak için teşvik etmeyi amaçlayan önemli topluluk değerlerini vurgulamak için Dubai’deki bir dizi devlet dairesi, kurum ve hükümet organının yöneticilerinin katılımına tanık oldu.

Mücadelede, gençlere, yaşlılara, ailelere ve farklı milletlerden insanlara katılma fırsatı sağlamak için ilk 5 km ve 10 km için iki yarış yapıldı.

İki yarış Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nden başlatıldı ve Burc Halife, Opera ve Emirates Kuleleri gibi Dubai’deki en önemli binalara ve simge yapılara bitişik caddelerde gerçekleşti.

Yarış sonunda erkekler kategorisinde Samir Jouaher birinci, Anour el Ghouz ve Muhammed Mira üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Refret Muhammed koşuyu ilk sırada bitirdi. Refret Muhammed’i Fanos Tekle ve Joyce Baako takip etti.

Alroeya