Diriye E Prix Yarışı’na sayılı günler kala dev sanatçılar sahne alıyor

Suudi Arabistan’da Diriye E Prix Yarışı’ndan önce dünyaca ünlü sanatçılar konser verecek.

Geçtiğimiz sene düzenlenen etkinlikte sahne alan David Guetta, One Republic, the Black Eyed Peas, Amr Diab, Enrique Ingelesias ve Jason Derulo gibi sanatçılar UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan mekanda hayranlarına inanılmaz anlar yaşatmıştı.

GEÇEN SENE 40 BİN KİŞİ KATILDI

Geçen sene, Suudi Arabistan’ın ilk müzik etkinliklerinden olan yarış sonrası konserler için yaklaşık 40 bin kişi Riyad’ın eteklerinde bulunan Diriye pistine akın etmişti.

22 – 23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek E Prix yarışı etkinlikleri için sahne, bu sene daha büyük düzenlendi.

Suudi Arabistan Genel Spor Otoritesi Başkanı Prens Abdülaziz Al Faysal Al Suud, “Geçtiğimiz sene düzenlenen etkinliği izleyen şanslı 40 bin kişiden biriyseniz, bana inanın ki daha hiç bir şey görmediniz. Geçen sene, etkinliklerin duyurusunu yapmadan önce insanlara daha sonra hayal kırıklığına uğramasınlar diye biletlerini erkenden almalarını söylemiştik.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER OLACAK

Ve biletler inanılmaz bir şekilde çabuk bitti. Bu sene de aynısı olacak hatta daha büyüğü. Bu yüzden Suudi Arabistan’da büyük konserlerin tadını çıkarmak isteyen müzik tutkunları hızlı hareket edip biletlerini hemen alsınlar” diye konuştu.

Diriye E Prix, dünyanın önde gelen tam elektrikli motor sporları serisi ABB FIA Formula E Şampiyonasının altıncı sezonunda çift yarış başlığı ile başladı. Yarış ayrıca, bir aylık spor, eğlence, sanat, kültürel festivaller ve yemek etkinliklerinin düzenleneceği Diriye Festivali’nin başlangıcına da işaret ediyor. Yarış sonrası konser biletlerinin de aralarında olduğu Diriye E Prix biletlerini www.diriyahseason.sa adresinden satın alabilirsiniz.

Arab News