BAE’li yaşlı adam birçok hastalığı şifalı bitkilerle tedavi ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ndeki Şarika’nın Maliha bölgesindeki evinde birbirinden çeşitli bitkiler yetiştiren Muhammed Matar el-Ketbi, ülkenin birçok bölgesine şifalı bitkiler gönderiyor.

70 yaşındaki Ketbi, doğal şifalı bitkilerin kendisini daha sakin ve daha sağlıklı bir adam haline getirdiğini ifade ediyor. Hiçbir zaman ilaç almaya istekli olmadığını söyleyen Ketbi, BAE’nin dört bir tarafından insanların kendisine geldiğini ve tecrübelerinden yararlandığını söylüyor.

DOĞAL BİLEŞENLER

Ketbi, doğanın çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek tüm bileşenlerle ve bitkilerle dolu olduğuna inanıyor. Ayrıca geçmişteki atalarının, modern tıbbın ortaya çıkmasından önce halk tıbbına başvurdukları için sağlıklı olduğunu vurguluyor.

HASTANEYE BİR KEZ GİTTİ

Ketbi, çektiği şiddetli bir acı üzerine ailesinin ısrarı nedeniyle bir zamanlar hastaneye gittiğini, ancak hastanenin kabul odasına girer girmez yüksek bir baskı hissettiğini ve doktoru görmeden evine gitmekte ısrar ettiğini söyledi. Hayatının geri kalanında hastaneye gittiği tek zamanın bu olduğunu belirten Ketbi, bir daha doktora gitmediğini ve herhangi bir ilaç almadığını, kendisini doğal yollarla tedavi ettiğini ifade ediyor.

30’dan fazla torunu olan Ketbi, onlara çeşitli hastalıkları iyileştiren bu tür tedavinin önemini anlattığını söylüyor. Kuşakların düşünce ve yaşam biçiminin değişmesine rağmen zencefil, Sidr, Neem ağacı, kırmızı fasulye, çemen ve pek çok yararlı doğal bitki gibi çeşitli hastalıkları tedavi eden bu bitkilerin önemini fark ettiklerini sözlerine ekledi.

Al Bayan