Rihanna’dan başörtülü paylaşım

Rihanna 2017’de Fenty Beauty markasını çıkarttığından bu yana, markasının sadece kozmetik ürünleri değil, kampayalarında yer alan modelleri de dikkat çekiyor. Son çalışması LVMH destekli (Louis Vuitton, Givenchy, Bulgari, Fendi gibi pek çok markanın bulunduğu Fransız şirket grubu) lansmanı ise çok ses getirdi.

Müziğin önde gelen isimlerinden Rihanna, markasının yeni çıkardığı ‘Trouble’ güneş gözlüklerini takan başörtülü modelin resmini Instagram hesabında paylaştı.

Köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen güneş gözlükleri, siyah, kaplumbağa kabuğu, beyaz mermer ve sarı Havana asetik asit tuzundan üretiliyor ve 244 dolar fiyat etiketine sahip.

Takipçiler bu paylaşımın hemen ardından kampanyada böyle bir modeli kullanmasıyla ilgili yorumlar yapmaya başladı.

Bir takipçi ‘’Bu kadar kapsamlı bir şey görmek çok şaşırtıcı’’ derken başka bir takipçi “Sen bir çeşitlilik kraliçesisin” yorumunu yaptı.

Başörtülü model, sansasyon yaratmayı seven şarkıcının ilk icraatı değil. Fenty Beauty’nin ilk kampanya videosunda, 2016 Miss Minnesota ABD yarışmasında ilk kez yarışırken manşetlerde yer alan Somalili-Amerikan model Halima Aden de dahil olmak üzere tüm etnik kökenlerden oluşan çeşitli modeller yer aldı.

H & M’in 2015 yılında “Close the Loop” kampanyasında poz veren ilk başörtülü giyim modeli olarak tarihe geçen Mariah Idrissi de Fenty markasının “Mattemoiselle” kampanyasında yer  aldı. O zamanlar 27 yaşında olan model “Tüm kampanya sadece temsil ve çeşitliliği haykırıyordu, bu yüzden başörtülü bir model olmadan olmazdı” diye konuşuyor.

Rihanna bütün bunlara ek olarak, Fenty Beauty’nin resmi Instagram sayfasında, dünyanın dört bir yanından Müslüman güzellik uzmanlarının çalışmalarını düzenli olarak sunmaya devam ediyor.

Birden çok Grammy ödülü kazanan sanatçı kısa süre önce, Fashion Ödülleri 2019’da En İyi Kentsel Luxe Markası klasmanında Fenty için bir ödül aldı ve ilk kez solo çalışması için aday gösterildi.

Arab News