Abu Dabi Kalkınma Fonu, Seyşeller Sosyal Konut Projesi’ne 9 milyon dolar fon sağladı

Abu Dabi Kalkınma Fonu (ADFD), tarafından sağlanan 33 milyon dirhem (9 milyon dolar) değerindeki Seyşeller’in Mahe Adası’ndaki Sosyal Konut Projesi’nin açılış törenine katıldı.

Proje, Seyşeller Adaları’nın en büyüğü olan Mahe Adası’nın üç bölgesine dağılmış 106 konut biriminin inşaatını kapsıyor. Ayrıca proje, alan ve nüfus açısından kamu hizmetleri sağlayan tesisler ve elektrik, su, kanalizasyon şebekesi ve bütünleşik bir karayolu ağı için gerekli temel hizmetler ile donatılmış entegre konut komplekslerinin kurulmasını içeriyor.

Açılış törenine Seyşeller Hükümeti Kara, Altyapı ve Kara Ulaştırması Bakanı Pamela Charlett, Abu Dabi Fonu Genel Müdürü Muhammed Seyf es-Süveydi, Seyşeller’deki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçisi Ahmed Said en-Neyadi ve Seyşeller devlet memurları katıldı.

Süveydi, “Abu Dabi Kalkınma Fonu (ADFD) Seyşeller Hükümeti ile ilişkilerinde önemli gelişmeler kaydetti. Fon, Seyşeller’deki 133 projeyi toplam 126 milyon dolar değerinde finanse ederek, enerji ulaştırma ve konut projeleri de dahil olmak üzere ülkede sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı sağlayan sektörlere odaklanan projelere katkıda bulundu” dedi.

Sözlerinin devamında, “Bugün, ülkede sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için Seyşel Adaları Hükümeti’nin öncelikleri arasında yer alan önemli stratejik projelerden birinin açılış törenine katılmaktan memnuniyet duyduk” şeklinde konuştu.

Pamela Charlett, Abu Dabi Kalkınma Fonu (ADFD) tarafından temsil edilen BAE’nin, Seyşel Adaları’ndaki sürdürülebilir kalkınma projelerini desteklemedeki rolünü takdir ederek iki ülke arasındaki ilişkilerin her yönüyle iyi bir seviyede olmasına övgüde bulundu.

WAM