Veliaht Prens, BAE Başbakanı ile bir araya geldi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, bugün, Dubai’deki Zabeel Sarayı’nda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Mektum ile bir araya geldi.

Görüşmede, iki kardeş ülke arasındaki tarihi ilişkiler gözden geçirilerek, çeşitli alanlarda ikili işbirliği geliştirme yolları ele alındı.

Dubai Emiri, Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin onuruna bir öğle yemeği resepsiyonu tertip etti.

BAE Başbakanı Muhammed bin Raşid Al Mektum, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tarihi cesurlar yazar ve bölgenin tarihi bugün Muhammed bin Selman ile değişiyor” ifadelerini kullandı.

Görüşmede Suudi Arabistan tarafından Riyad Valisi Prens Muhammed bin Abdurrahman bin Abdulaziz, Mekke Vali Yardımcısı Prens Bedr bin Sultan bin Abdulaziz, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz ve çok sayıda üst düzey yetkili hazır bulundu.

BAE’den de Dubai Veliaht Prensi Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Mektum, Dubai Vali Yardımcısı Mektum bin Muhammed bin Raşid Al Mektum, Federal Ulusal Konsey Başkanı Sakar Gabbaş ve çok sayıda üst düzey yetkili görüşmeye katıldı.

Şarkul Avsat