Yazar Jonathan Safran Foer iklim değişikliği üzerine yazdı

Bilim insanları tarafından büyük ölçüde desteklenen, dünyamızın insani eylemler nedeniyle ısındığı gerçeği bazı insanlar tarafından kabul edilmiyor. Yazar Jonathan Safran Foer ise We Are the Weather: Saving the Planet Begins At Breakfast (Biz Havayız: Dünyamızı Kurtarmak Kahvaltıda Başlar) kitabında iklim değişikliğini ele aldı.

Peki, bizler iklim değişikliğinin insani nedenlerden olduğunu kabul ederken buna gerçekten inanıyor muyuz? Buna inanmış olsaydık, gerçekten harekete geçmiş olmamız gerekirdi. Goodreads.com sitesinde yayınlanan Biz Havayız: Dünyamızı Kurtarmak Kahvaltıda Başla kitabıyla ilgili yorumda, yazar Jonathan Safran Foer, günümüzün merkezi küresel ikilemini şaşırtıcı, derin kişisel ve ısrarlı bir şekilde gözler önüne seriyor.

ORTAYA ÇIKAN FELAKET SONUÇLAR

Jonathan Safran Foer’a göre gezegeni kurtarma görevi kendimizle büyük bir hesaplaşma içerecektir. Bu hesaplaşma kendimiz ve iyi bir gelecek için rahatlığımızdan fedakarlık etme konusundaki isteksizliğimiz arasında olacaktır.

Foer kitabında ayrıca gezegenimizi, hayvansal ürünler yetiştirmek için bir çiftliğe dönüştürdüğümüzü ve sonuçların felaket olduğunu açıklıyor.

Yazara göre sadece kolektif eylemler evimizi ve yaşam biçimlerimizi kurtarabilir ve herşey kahvaltıda ne yediğimizle ya da ne yemediğimizle başlıyor.

Arab News