Cidde Sağlıklı Yaşam Köyü Projesi inşaatı 2020 yılında başlayacak

Tasarım firması H+A Global; Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde kurulacak Anfas Medical Care Health Group’a ait Sağlıklı Yaşam Köyü Projesi’nde çalışmak üzere görevlendirildiklerini açıkladı.

Projenin vizyonu, Cidde’nin Ar Rehab bölgesinde birinci sınıf, önleyici sağlık hizmetleri merkezi ve sağlık kampüsü oluşturmak olacak.

Sağlıklı Yaşam Köyü’nde uzun dönemli bakım hizmetleri merkezi, kadın ve çocuk tesisleri, sağlık klinikleri, butik sağlıklı yaşam oteli, spa, spor fitness tesisleri, sağlıkla ilgili yiyecek ve içecek ve perakende satış yerleri bulunacak.

Sağlıklı Yaşam Köyü, doğumdan emekli olma yaşına kadar yerel halkın yanı sıra ziyaretçiler için de önleyici sağlık hizmetlerine bütün olarak odaklı bir yaklaşımı amaçlamaktadır.

Proje’nin 2022’de tamamlanması için 2020’nin ikinci çeyreğinde temel atılması planlanıyor. İmar planı, 35.370 m2’lik bir alan üzerine üç parselden oluşuyor.

H+A Global’in genel müdürü Stas Louca projeyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘’Tasarımıyla kendimize en çok benzeyen bir projeye layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Fiziksel, sosyal ve teknolojik bağlantı, küresel nüfusun sağlığı ve refahı için giderek daha büyük önem taşımakta. Bağlantı, yaşlanan nüfus için çok etkili. Bunu tasarım hizmetlerinde koruyucu bakım, sosyal bağlantı ve teknolojiyle hesaba kattık. Teletıp (telefon vasıtasıyla tedavi), giyilebilir tıbbi cihazlar/elbiseler, hassas ilaç ve yapay zeka gibi tıbbi yeniliklerdeki gelişmeler, sağlık hizmetlerinin daha etkin ve etkili olmasını sağlayacaktır.

AMCHG (Anfas Medical Care Health Group) CEO’su Mamdouh Albaqumi  ‘’AMCHG, hastalarımızın bakımı, beklentilerinin karşılanması, güvenlerinin kazanılması ve sürdürülmesi vizyonumuzu tasarlaması için H+A Global firmasını görevlendirdi. Modern teknoloji; hastayla ilgili olabilecek hataları ve kazaları azaltırken, ekonomik ve yüksek düzeyde hizmet sunmamızı sağlayacaktır. Sağlıklı Yaşam Köyü projemizde bunu, iki yönlü iletişimi anında sağlayan canlı-görsel yayınlar ve yaşamsal belirtilerin gerçek zamanlı iletilerek personelin tıbbi bir olaya erkenden yanıt vermesini sağlayacağız. Tıbbi şeffaflıktaki bu temel değişim, aynı zamanda sağlık hizmetlerinde devrim niteliğinde bir gelişmedir.

Arabian Business