Kuveyt, Körfez Ulusları Kupası’nda Suudi Arabistan’ı 3-1 mağlup etti

Kuveyt, dün Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Körfez Futbolu Kupası karşılaşmasında, Suudi Arabistan’ı 3-1 yendi.

Karşılaşmada Suudi Arabistan sahayı kontrol etmeye çalışırken ve Kuveyt Suudi savunmasından içeri sızmaya çalıştı. Karşılaşmada Kuveyt, karşı ataklarına çok güveniyordu. Daha sonrasında Kuveyt takımından Ahmad Al-Dhefeeri, takım kaptanı Bader Al-Mutawwa’nın üzerinden aşırarak ilk golü attı. Sami Al-Sane ise Al-Mutawwa’nın asistiyle ilk yarıdan 46. Dakikasında ikinci golü kaydetti.

Kuveyt, ikinci yarıda farklı bir oyun oynamaya başladı; daha fazla hücum odaklı oynayarak yeni bir gol şansı yaratmaya çalıştı. Beklenen sonuç geldi ve Mübarek El Feneini takımın karşılaşmanın son dakikasında üçüncü golünü attı. Ancak daha sonra Suudi Feras Al-Buraikan, 96. dakikada Suudi Arabistan’ın tek golünü kaydetti.

Karşılaşmayı trübünlerden izleyen Kuveyt Ulusal Meclis Sözcüsü Marzouq Al-Ghanem, Körfez şampiyonasının Körfez ülkelerini birleştirmeyi başardığını söyledi. Al-Ghanem, Kuveyt takımının Körfez şampiyon olursa bunun çok hoşuna gideceğini ama asıl galibiyetin tüm Körfez ülkelerinin biraraya gelmesiyle olacağını sözlerine ekledi.

Kupadaki diğer maçta Umman ve Bahreyn golsüz berabere kaldı. Her iki takım ilk yarıda oldukça temkinli oynadı. Umman Milli Takımı ikinci yarıda daha fazla avantajı vardı, ancak bunlar bir golün gelmesine yetmedi.

Kuwait Times