Tesettürünü kullanarak ünlü karakterlere dönüşen makyaj sanatçısı

Queen of Luna olarak bilinen Malezyalı tesettürlü makyaj sanatçısı Saraswati’nin kendini her karaktere dönüştürebiliyor. 400 binden fazla takipçisi bulunan sanatçının çalışmaları her geçen gün dikkat çekiyor.

#NoMakeup selfilerinin (Makyajsız selfi) popülaritesi bir kaç yıldır toplumun kadınlara dayattığı güzellik standartlarına karşı durmayı teşvik ediyor. Fakat bunun yerine kadınlar üstünde başka güzellik standartlarının ağırlığı hissedilmeye başlanmış durumda.

MARVEL KAHRAMANLARINA DÖNÜŞÜYOR

Güzelliğin Bermuda şeytan üçgeni, -makyajsız, hafif makyajlı ve aşırı makyajlı güzellik, bir tür son bulmayan kurallar dizisi- günümüzde yaşadığımız dünyanın gerçeği haline geldi.

Fakat hepsi bu değil. Bazı kadınlar makyaj yapmayı bir tür sanat biçimi olarak kullanıyor. Bunlardan Instagram’da Queen of Luna olarak bilinen Malezyalı makyaj sanatçısı Saraswati bu işin gerçek kraliçesi olarak görülüyor. Tesettürlü sanatçı, kendisini düşünebileceğiniz her türlü karaktere dönüştürebiliyor. Saraswati, Marvel’in süper kahramanlarından Disney prenseslerine, makyajla, sayılamayacak kadar çok karaktere bürünüyor.

Dahası Kraliçe; tesettürünü, onaylanmış helal karakteri canlandırmak için de kullanıyor. Instagram’daki 400 binden fazla takipçisiyle Saraswati kendi hayran kitlesini oluşturmuş durumda.

İşte en iyi görüntülerinden bazıları:

1-Dünya Joker ile daha da çıldırıyor.

 

2-Kim Aquaman’in erkek olması gerektiğini söyledi?

 

3-Tek gözlü Spiderman kurtarmaya hazır.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Happy National Superhero Day! From your friendly neighbourhood, Spidey. Edit: Please no spoilers in the comments, guys! ⚠

Saraswati (@queenofluna)’in paylaştığı bir gönderi ()

4-Unutulmaz Scar

 

5-Gelin Chucky ile evlenmekten kork.

 

6-Betty Boop’un kaşları

 

7-Grinch’İn yeşil gölgesi ve aksi suratı

 

8-Prenses Fiona ile yeşil gölge farkı.

 

9-Kusursuz Ölü Gelin

 

10-Fantastik Barbie

 

11-Güzeller güzeli Ariel’i gördünüz mü?

 

12-Sindirella ile romantik balo

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cindairella lol #fbf

Saraswati (@queenofluna)’in paylaştığı bir gönderi ()

13-Dünyayı kurtarmakla meşgul Mucize Uğur Böceği.

 

14-Daphne neredesin?

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Daphne from Scooby-Doo 👻 I watched ScoobyNatural (Supernatural+Scooby-Doo) yesterday and had to do this makeup! Ahh best episode everrr! It was too cool seeing my fave TV show crossovers to my childhood TV show, what a time to be alive! 😂 . . . Deets: Using all @nyxcosmetics_my @nyxcosmetics . ▪Primer: @nyxcosmetics_my HD studio photogenic primer base ▪Foundation: @nyxcosmetics_my Total Control Drop foundation in medium olive ▪Concealer: @nyxcosmetics_my Conceal. Correct. Contour (light) ▪Eyeshadow: @nyxcosmetics_my Dance the Tides matte eyeshadow ▪Eyeliner: @nyxcosmetics Glam liner aqua luxe in black ▪Mascara: @nyxcosmetics_my Lush Lashes mascara ▪Blush: @nyxcosmetics Ombre blush in Strictly Chic ▪Highlight: @nyxcosmetics Love you so Mochi ▪Lips: @nyxcosmetics_my Powder puff lippie in Teenage Dream + Epic ink lip dye in Heartbreaker ▪Lashes: @eyelashcious.official code Quartz . . . #scoobydoo #daphneblake #daphneblakecosplay #scoobydoobydoo #supernatural #spn #classiccartoon #cosplayer #cosplaymakeup #cartoonnetwork #nyxcosmetics #nyxcosmeticsmy

Saraswati (@queenofluna)’in paylaştığı bir gönderi ()

15-Power Puff Girl makyajı ile şeker, baharat ve her şey nefis.

 

Step Feed