Gökyüzünde dalgalanan en büyük bayrak rekoru kırıldı!

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Raşid Al Mektum, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) 48. Ulusal Günü’nü kutlamak için yeni bir rekora imza attı.

Macerayı seven Veliaht Prens, Dubai Palm Jumeirah üzerinde BAE’nin 144.28 m² uzunluğundaki bayrağı, bir grup paraşütçü ile birlikte dalgalandırarak yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı. Serbest paraşüt atlayışı kasım ayında yapıldı ancak bu haftaya kadar gizli tutuldu.

Şeyh Hamdan videoyu Instagram hesabında yaklaşık 9 milyon takipçisi ile paylaştı. Video,  bir milyon 200 binden fazla izlendi.

Nefes kesen serbest paraşüt atlayışı videosunun altına Şeyh Hamdan şu sözleri yazdı:  “Ülkemizin bayrağıyla gurur duyduğumuz bir başka an. BAE bayrağı, serbest paraşüt atlayışı ile 144.28 m² uzunluğunda gökte dalgalanan en büyük bayrak olarak yeni bir dünya rekoru kırdı. Ulusal gün kutlu olsun.”

Skydive Dubai ekibi şimdi, “Serbest Paraşüt Atlayışı Sırasında En Uzun Bayrak” rekorunu kırmayı deneyecek olan rakiplerini bekleyecek.

Veliaht Prensin videosu, insanlar tarafından oldukça çok beğenildi. Videoya hayran kalıp Instagramda yorum yazanlar arasında Paris Hilton da bulunuyor.

Birçoğu başarı için onu tebrik ederken, diğerleri de ülkelerinin Ulusal Günü’nde BAE’yi tebrik etti.

Videonun altına yorum yazanlar, hem tebriklerini dile getirdi hem de BAE’nin Ulusal gününü kutladı.

Step Feed