Ölü Adamlar Masal Anlatmaz kitabı: Jeffrey Epstein Mossad ajanıydı

Piyasaya yeni çıkan ‘Epstein: Ölü adamlar masal anlatmaz’ isimli kitapta, cinsel taciz suçlamasıyla tutulduğu cezaevinde intihar eden ABD’li milyarder Jeffrey Epstein ve yardımcısı Ghislaine Maxwell’in İsrail gizli servisi Mossad için çalıştıkları ve Batılı siyasetçiler ile işadamlarına şantaj yapmak için reşit olmayan kızlarla birlikte olmaları için teşvik ettikleri iddia edildi.

İngiliz Daily Mirror gazetesine göre American Media Başkan Yardımcısı Dylan Howard’ın yanı sıra gazeteciler Melissa Cronin, James Robertson tarafından kaleme alınan kitap, benzeri görülmemiş bu uluslararası komployu ortaya çıkarmak için yürütülen sekiz yıllık çabanın sonucunda ortaya çıktı.

Söz konusu kitaba göre 1991’de yattan düşerek gizemli bir şekilde ölen Ghislaine’nin babası Robert Maxwell bir Mossad ajanıydı. Epstein de Ghislaine ile 1980’lerde çıkmaya başladıktan sonra ajanlar dünyasına adım attı.

Eski bir İsrail ajanı olan Ari Ben Menashe, Robert Maxwell’in Epstein’ı Mossad’a götürdüğünü ve onu gizli servisin bir parçası olarak kabul etmelerini istediğini öne sürdü.

İstihbarat uzmanlarının ifadelerine yer verilen kitaba göre Epstein Mossad’a katıldıktan sonra, Ghislaine ile birlikte siyasetçilerin reşit olmayan genç kızlarla birlikte olmalarına olanak sağlayarak, şantaj yapmak için kaydettiği görüntüleri İsrail’e verdi. Epstein’in tanınmış bir işadamı olması da bu görevi kolaylaştırdı.

Robert Maxwell’in Mossad ile olan bağlantısı hakkında bir kitap yazan Martin Dillon, “Birçok politikacı Epstein ile seyahat ediyordu. Onunla çok iyi ilişkileri vardı. Mossad’a bütün bu siyasetçiler hakkında gerekli bilgileri verebileceğini gösterdi. Bu da kabul edilmesini kolaylaştırdı” yorumunda bulundu.

Epstein’ın reşit olmayan kızlarla birlikte olan siyasetçi ve iş adamlarının görüntülerine sahip olduğuna dair hiçbir kanıt yok ancak kurbanlarının çoğu Epstein’in evlerinde kameralar bulunduğunu ve bu görüntüleri güvenli bir yerde tuttuğunu söyledi.

Reşit olmayan kızlara cinsel taciz ile suçlanan 66 yaşındaki Epstein, Ağustos ayında New York’ta bulunan Metropolitan Correctional Center’daki (Metropolitan Düzeltme Merkezi) hücresinde intihar etti.

Şarkul Avsat