Tantura Kış Festivali bu yıl 37 bin ziyaretçiyi aşacak mı?

Suudi Arabistan’ın el-Ula bölgesinde düzenlenen Tantura Kış Festivali, geçen yılki ilk festivalinden sonra 37 bin ziyaretçi çektiğini duyurmuştu. Yetkililer, bu yıl düzenlenecek ikinci festivalde, eşi benzeri görülmemiş faaliyetlerle bu sayıyı aşmayı hedefliyor.

Festival, geçen yıl Suudi Arabistan’ı keşfetmek için dünyanın çeşitli bölgelerinden pek çok gezgin ve keşifçiyi ağırladı. Peki bu yılki festivalde bu başarıyı tekrar elde edecek mi? Katılım geçen yıla göre yüksek olacak mı?

Sezonun etkinliklerini düzenleyenler Suudi Haber Ajansı’na “SPA”ya yaptığı açıklamada, 19 Aralık’ın Tantura sezonunun ilk günü olacağını ve 7 Mart 2020 tarihine kadar tarihi el-Ula’da devam edeceğini söyledi.

FESTİVAL İÇİN ZİYARET PAKETLERİ

Ziyaret paketleri bir günlük gezi ve hafta sonu paketi olmak üzere ikiye ayrıldı. Açıklamada, bir günlük gezi paketinin kısa bir süre içinde sezon atmosferinin tadını çıkarmak isteyenler için uygun bir seçenek olduğu, ziyaretçilerin üç kategoriden; Altın, Platin ve Elmas, bütçeleri için uygun paket kategorisini seçebilecekleri belirtildi. Bu kategoriler, Riyad veya Cidde’den Ula’ya gidiş dönüş uçak biletlerinin maliyetini, miras veya arkeolojik alanlardan birine günlük gezi ve “Miraya” tiyatrosu içindeki konsere girişi içeriyor.

Deneyimin tadını çıkarma süresini artırmak isteyen ziyaretçilere gelince, haftasonu paketi en uygun seçenek olacak. Bu paket üç farklı fiyat kategorisine ayrıldı: altın, platin ve elmas. Paketler, iki gecelik konaklama masrafları da dahil olmak üzere Riyad’dan veya Cidde’den Ula’ya gidiş-dönüş uçak biletini, Ula içinde ulaşım ve Miraya Tiyatrosu içindeki sanatsal etkinliklere katılmanın yanı sıra doğal ve arkeolojik alan gezilerini kapsıyor.

KEŞİFLER VE GEZİLER

19 Aralık’tan itibaren ziyaretçiler uçak ve klasik arabalarla gezi de dahil olmak üzere bir dizi benzersiz deneyimlerden birini seçebilir ve “Ula’nın Yolları” etkinliği ile Ula’nın güzelliğini keşfedebilirler. Sezon ayrıca, Ula sakinleri ve ziyaretçileri arasındaki etkileşimi teşvik etmeye katkıda bulunmak için eski şehirdeki çiftlikleri ve mekanları ziyaret etme fırsatı, kış parkında bulunan üst düzey restoran ve kafelerle yeni deneyimler sunuyor. Ayrıca ünlü uluslararası restoranlar: La Cantine de Faubourg, Anibles ve Cafe Sass de hizmete sunuluyor.

Bu kışın Tantura Festivali’nin, klasiklerden operalara ve çok sayıda gösteriye kadar değişen çeşitli müzikal seçenekleriyle zengin olacağı bekleniyor.

Al Arabiya