Şarika Beslenme Projesi’nden 34 ülkede 10 bin 200 aile yararlandı

Şarika Hayır Kurumu tarafından uygulanan “Beslenme” projesinden yararlanan toplam aile sayısı, derneğin projeleri kapsamında yer alan 34 ülkede bu yıl Ocak ayından Kasım ayının sonuna kadar yaklaşık 10 bin 200 aileye ulaştı.

Projeler ve Bağışlar Daire Başkanı Muhammed Hamdan ez-Zerri, kurumun aileleri bulunmayan ve geliri olmayan yoksul ve muhtaç ailelere yiyecek temini ve temel ihtiyaçlar sağlamak amacıyla, hayırsever projesi olan “Beslenme” projesini uyguladığını söyledi. Proje kapsamında şeker, un, pirinç, yemeklik yağ, fasulye ve buğday gibi temel ihtiyaçları içeren gıda paketlerinin dağıtıldığına dikkat çekti.

Zerri, projenin Hindistan, Bosna, Arnavutluk, Bangladeş, Tanzanya, Zimbabve, Endonezya, Gana, Sudan, Moritanya, Kongo, Nijer, Benin, Kenya, Filipinler, Kamboçya, BurkinaFaso, Mısır, Etiyopya, Sri Lanka, Kırgızistan, Tacikistan, Sierra Leone, Togo, Madagaskar, Konakri, Liberya, Nepal, Kosova, Tayland, Karadağ, Güney Afrika, Sırbistan ve Fildişi Sahili’ni kapsadığını belirtti.

Projenin, bir kişinin günlük olarak ihtiyaç duyduğu acil ihtiyaçlardan ve temel ihtiyaçlardan oluştuğunu belirten Zerri, bu yüzden Kurum’un, projeyi birden fazla ülkede uyguladığını söyledi. Aynı zamanda hayırseverleri bu gıda maddelerini sağlamaları için bağış yapmaya teşvik etmeyi hedeflediklerini söyleyerek, kurum tarafından dünyanın çeşitli yerlerinde yürütülen projelere destek veren bağışçılara ve hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

WAM