Dubai Altın ve Emtia Borsası, 2019 En İyi Borsa Ödülü’nü kazandı

Dubai Altın ve Emtia Borsası, FOW Dünya Ödülleri kapsamında üst üste “2019 Orta Doğu ve Afrika’daki En İyi Borsa” ödülünü kazandı. Bu prestijli ödül, Londra’daki Leonardo Royal Otel’de düzenlenen özel bir törenle takdim edildi.

Dubai Altın ve Emtia Borsası, bölgedeki diğer borsalardan farklı olması nedeniyle “Orta Doğu ve Afrika’daki En İyi Borsa” ödülünü, bir grup adayı da içeren dikkatli bir değerlendirme sürecinden sonra bu alandaki performans, yenilik yetenekleri, ürünler ve teknoloji açısından açıkça ayırt edilmesinden dolayı seçildi.

DUBAİ ALTIN VE EMTİA BORSASI REKOR KIRDI

Bu vesileyle, Dubai Altın ve Emtia Borsası CEO’su Les Mill şunları söyledi: “Bu prestijli ödülü tekrar kazanmaktan ve sektörün yıl boyunca gösterdiği üstün performans için takdir edilmekten mutluluk duyuyoruz. Dubai Altın ve Emtia Borsası Grubu, her alanda olağanüstü bir başarı elde etmesini sağlayarak, büyük çaba sarf etti. Bu ödül, seçkin başarılarımızın bir kanıtı ve bölgedeki türev ve emtia ticaretinde lider konumumuzu pekiştiren önemli bir katkı oldu. 2019 yılını güçlü bir şekilde kapatmak için kararlı adımlarla ilerliyoruz ve önümüzdeki yıl başarımızı devam ettirmek için performansımızı güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Sözlerinin devamında, “Geçtiğimiz on iki ay boyunca, Dubai Altın ve Emtia Borsası dikkate değer bir büyüme sağladı ve ticaret hacimleri, nominal değer ve açık faiz oranları açısından birçok rekor kırdı. Borsa 23 milyon sözleşmeyi aşan işlemlere tanık oldu ve nominal değeri 425 milyar ABD Dolarını aşan işlem hacimleri açısından yeni rekorlar kırdı ve ana pazarlardaki lider konumunu güçlendirdi” şeklinde konuştu.

Mill son olarak şunları söyledi, “Değerlendirmenin kapsadığı dönemde, Dubai Altın ve Emtia Borsası, ürünlerine ve benimsediği teknolojilere önemli yatırımlar yaparak yatırımcı katılımının artmasına ve pazarda likidite artışına yol açtı. DGCX, ürün portföyünü çeşitlendirdi, birçok stratejik ortaklığa girdi ve Hindistan Rupisi ticaretinde en büyük likidite havuzu konumunu korurken modern ticaret ve temizleme platformuna yatırım yapmaya devam etti.”

WAM