Suudi aritmetik dehası ikizler 8 dakikada 200 problem çözdü

Suudi ikizler, dünyada 52’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve Mental Aritmatik konusunda dünya şampiyonları yetiştiren UCMAS (Universal Consept Mental Aritmetik Sistem) firmasının Malezya’da düzenlenen Dünya Olimpiyat Şampiyonası’nda Suudi Arabistan’ı temsil ederek, 70 ülkeden 4 bin 700 yarışmacı arasında ilk sıralarda yer aldı.

Cidde’deki Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı’ndaki gelen yolcu salonu, ikiz kahramanlar İmad ve Muaz el-Amudi’yi karşılamak için gelenlerle doldu.

14 yaşından küçük olan İmad ve Muaz kardeşler, lüks bir araçla havaalanından Mekke’deki evlerine götürüldü.

8 DAKİKADA 200 PROBLEM ÇÖZDÜLER

İkizlerden Muaz, “Malezya’daki UCMAS yarışmasının tarihi bize bildirildikten sonra, son iki aydır anavatanımızı onurlandırmak için matematik konularında eğitimi yoğunlaştırmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Sözlerinin devamında, “Rekabet mekanizması 8 dakika içinde 200 matematik problemini çözmeye dayanıyor ve sezgisel hız, gözlem ve konsantrasyon gücüyle çözdük. Annemiz, bu yarışmada dünyada birinci ve üçüncü sırayı elde etmemizde destek oldu” dedi.

UCMAS, çocuklar için özel bir zihinsel gelişim ve aklın gelişim çağında çocukların doğasında zihinsel enerjilerini harekete geçirmeye adayan bir program olarak biliniyor. Bu program, çocukların ilk 12 yılına yatırım yapmak için tasarlandı çünkü bu yaşa kadar çocuklarda beynin kapasitesinin yüzde 75’i gelişimine devam ediyor.

Al Arabiya