Mısırda bir kadın beşiz bebek dünyaya getirdi

Mısır’da doğum yapan bir kadın 4 kız, bir erkek bebek dünyaya getirdi. Asyut Valiliği’nin Dayrout şehrinde bulunan özel bir tıp merkezinde sezaryen doğum yapan 23 yaşındaki anne, dikkat ekti.

Mısır medya kuruluşlarıyla konuşan, Dr. Walid Abdul Badi’i Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlarından biri olan beşiz bebek doğumu haberi ile ilgili, “Merkez, hamileliğinin 8. ayında doğum belirtilerini gösteren kadını kabul etti. Acil sezaryen işlemi için doğumhaneye sevk edildi” dedi.

UZMAN EKİP DOĞUMA GİRDİ

Doktor, yaşanan doğumun bölgede çok nadir olduğunu belirtti. Ayrıca, dünyaya gelen dört kız ve bir erkek bebeğin doktorlar tarafından ilk muayenelerinin yapıldığını ve sağlıklı durumlarının iyi olduğunu da belirtti. Doktor, dünyaya gelen bebeklerin 1.8 ila 2 kilogram arasında olduğunu da açıklamasına ekledi. Doktor, beşiz doğumun annenin ikinci hamileliği olduğunu açıkladı ve annenin hamile kalmadan önce yumurtlama indüksiyon ilacı aldığını da ifade etti.

Kritik doğuma, bir çocuk doktoru, bir anestezi uzmanı ve bir hemşire grubu girdi.

Bu gibi durumlar bir ülkede nadir görülmesine rağmen olaya bölgesel olarak bakıldığında daha az şaşırtıcı görünüyor.

Mısır’da, daha önce de beşiz dünyaya geldi. 2017 yılında, Asyut Valiliğinden bir anne beşiz bebek dünyaya getirdi. Ayrıca 2000 yılında da Mısır’da sağlıklı beşizlere sahip 30 yaşındaki bir kadının öyküsüne yer verildi.

SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ BEŞİZ DOĞUMUNA 45  KİŞİLİK EKİP GİRDİ

Ağustos ayında, Suudi Arabistanlı bir kadın, El Ahsa bölgesinde bulunan bir hastanede beşiz bebek dünyaya getirmişti.

Çocuklar kentin Doğum ve Çocuk Hastanesinde yürütülen sezaryenle dünyaya getirildi. Doğum sırasında, her biri 0,9 ila 1,1 kilogram ağırlığında üç erkek ve iki kız çocuğu dünyaya geldi. Doğumda 13 doğum uzmanından oluşan bir sağlık ekibi ve 45 sağlık personeli görev yaptı.

Suudi Arabistanlı beşizlerin doğumundan aylar önce, Iraklı bir kadın ülkenin Diyala kentinde yediz bebek doğurdu. Fakat yediz bebeklerin haberi kısa bir süre sonra trajikleşmeye başladı. Yedi bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiş olsa da, yalnızca biri hayatta kaldı.

2018 yılında bir anne Lübnan’daki Saint George Üniversitesi Hastanesinde altız doğum yaptı. Zor geçen doğumda herhangi bir doğumun sorunsuz ilerlemesini sağlayan geniş bir doktor ekibi tarafından gerçekleştirildi. Bebeklerin annesi ve babası daha önce dört çocuğa sahipti.

Step Feed