Suudi Arabistan sahillerinin el değmemiş doğası

Suudi Arabistan’ın kuzeybatısındaki el-Vecih’e bağlı kıyı şeridi, büyüleyici manzarası, el değmemiş doğası ve Kızıldeniz’in kuzeyindeki uzantısı ile turistlerin dikkatini çekiyor.

Tebuk şehrinin 325 kilometre güneyindeki el-Vecih plajlarının, “SPA” merceği tarafından hava yoluyla çekilen bir grup fotoğrafta adalarının çokluğu ve deniz suyunun saflığı dikkat çekti.

PLAJLARDA MERCAN RESİFLERİ

Suudi Haber Ajansı SPA’ya göre, sahil boyunca ziyaretçiler ve turistler için doğal turizm potansiyeline sahip ve deniz derinliklerinde dalış yapmaya elverişli bölgeler mevcut. “Şarm Zaim” ve “el-Durar” plajları kayalıkları ve mercan resifleriyle ünlü. Vecih şehrinin kuzeyine 40 kilometrelik bir mesafede yer alan “Havaz” plajları, karalarla çevrili coğrafyası ve dalgaların oluşturduğu küçük bir çıkışı olan bir su çemberiyle dikkat çekiyor.

Vecih’in güneyindeki “el-Masdud” plajı deniz suyunun çoklu renkleri ile karakterize edilirken, “er-Remiliyye, Habban, el-Heraba, el-Mealek ve el-Felek” doğal kumlu plajlarıyla bir cazibe merkezi olarak göz kamaştırıyor.

Kuzeydeki, Antar, Umm Anam, es-Saih, en-Nuhayra ve Umm el-Mud” plajları çok sayıda mercan resifi ile ayırt ediliyor.

Al Arabiya